دستگیری فروشنده 3 میلیارد اعتبار به سرقت رفته

دستگیری فروشنده 3 میلیارد اعتبار به سرقت رفته به گزارش برتریها مقامات دولت كانادا مردی را به افترا راه اندازی وب سایتی اینترنتی و فروش حدود سه میلیارد اسناد و اطلاعات شخصی سرقت شده از حساب های كاربری آنلاین، شناسایی و دستگیر كردند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، طبق گزارش پلیس كانادا (RCMP)، جردن بلوم 27 ساله مدیر وب سایت اینترنتی LeakedSource. com است؛ این وب سایت یك مخزن بزرگ است كه نقص های اطلاعاتی را جمع آوری كرده و امكان دسترسی به داده ها همچون رمزهای عبور را به فروش می رساند.
در اواخر سال 2015، LeakedSource حدود سه میلیارد اسناد شخصی و رمزهای در رابطه با بعضی از نقض های اطلاعاتی گسترده از وب سایت هایی نظیر LinkedIn، VK. com، MySpace، Twitter، Weebly و... را جمع آوری كرده و با دریافت هزینه آن ها را در اختیار هر كسی قرار می داد.
LeakedSource تعطیل شده و حساب های رسانه های اجتماعی وابسته به آن هم بعد از اجرای قانون در اوایل سال قبل معلق گردید. با این حال، وب سایت دیگری با همان نام دامنه و با میزبانی سرورهایی در روسیه هنوز در حال فعالیت است.
بلوم به مدیریت این وب سایت اینترنتی متهم شده و ادعا كرده است كه با فروش اسناد شخصی سرقتی و رمزهای عبور در ازای دریافت هزینه های اندك با استفاده از وب سایت خود، حدودا 200، 000 دلار به دست آورده است.
پلیس كانادا (RCMP) اعلام نمود كه بلوم در 15 ژانویه در دادگاه تورنتو حاضر شد و به قاچاق اطلاعات هویتی، سوء استفاده از داده ها، استفاده غیرمجاز از كامپیوتر و كسب اموال به دست آمده از جرم محكوم شد.
بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، گروه تحقیق جرایم سایبری پلیس كانادا (RCMP) اعلام نمود: "این تحقیقات مربوط به ادعاهای به یك اپراتور وب سایت است كه عنوان كرده صدها هزار دلار با استفاده از فروش اطلاعات شخصی كسب كرده است. البته پلیس كانادا همچنان به كار خود با مشاركت تیم های داخلی و بین المللی برای پیگیری قانونی آن ادامه خواهد داد.
بلوم در 22 دسامبر سال 2017 در تحقیقات بخش جنایی سایبری پلیس كانادا شناسایی و دستگیر شد. پلیس كانادا اعلام نمود پلیس ملی هلند و FBI ایالات متحده در این عملیات كمك كرده اند و افزود كه حل این پرونده بدون همكاری های بین المللی امكان پذیر نبوده است. بلوم هم اكنون در زندان است و در تاریخ 16 فوریه به دادگاه احضار می گردد. ایرمان احمد، وكیل جرایم سایبری، به خبرگزاری رویترز اظهار داشت كه بلوم می تواند حداكثر به 10 سال زندان محكوم شود.


 

1396/11/01
13:45:23
5.0 / ۵
5002
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , سایت , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگیری فروشنده 3 میلیارد اعتبار به سرقت رفته
نظر شما در مورد دستگیری فروشنده 3 میلیارد اعتبار به سرقت رفته
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها