برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی كارتون رسانه های دیجیتال در تبریز

برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی كارتون رسانه های دیجیتال در تبریز برتریها: تبریز - ایرنا - چهارمین جشنواره بین المللی كارتون رسانه های دیجیتال با محوریت اینترنت، شبكه های اجتماعی، بازی و سرگرمی دیجیتال، سبك زندگی دیجیتال، اشتراك گذاری محتوا، كودكان و نوجوانان و حریم خصوصی در تبریز برگزار می گردد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یكشنبه در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی كارتون در تبریز اظهار داشت: فكر، اندیشه و هنر جوهره توسعه ی جوامع است.
سید مرتضی موسویان تصریح كرد: برغم اعلام آمادگی انجمن كارتونیست های تهران و در جهت واسپاری امور، برگزاری این جشنواره را به انجمن كارتونیست های تبریز واگذار كردیم تا با حمایت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی شاهد برگزاری جشنواره ای در شان آذربایجان و تبریز بعنوان شهر نخستین ها باشیم.
وی با اشاره به تعدد برگزاری جشنواره های كاریكاتور در سطح دنیا و نقش تعیین كننده این هنر اذعان كرد: آثار هنری به مثابه ابزار توسعه یافتگی و فكر و اندیشه و هنر جوهره توسعه هستند.
رئیس مركز فنآوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف چهارمین مسابقه بین المللی كاریكاتور رسانه های دیجیتال افزود: صدمه شناسی و بیان هنرمندانه سبك زندگی دیجیتال، بررسی صدمه های دنیای دیجیتال و راهكارهای مقابله با آن و نگاه هنرمندانه به مقوله رسانه های دیجیتال در جهت الگو سازی و تولید فرهنگ عمومی از مهم ترین اهداف برگزاری این رویداد هنری است.
وی با تاكید بر لزوم ارتقای سواد رسانه ای در استفاده از وسایل ارتباط جمعی و شبكه های مجازی اظهار داشت: شبكه های مجازی مرزها را درنوردیده اند و با ظهور رسانه ها با دهكده جهانی مواجه هستیم، ازاین رو برای تحلیل درست پیام های دریافتی از شبكه های اجتماعی باید مجهز به سواد رسانه ای باشیم.
موسویان با اشاره به محورهای كلان این جشنواره كه قابلیت جذب افراد بسیاری را دارد، اضافه كرد: این مسابقه بین المللی با موضوعات اینترنت، شبكه های اجتماعی، بازی و سرگرمی دیجیتال، تلفن همراه، كامپیوتر، سبك زندگی دیجیتال، اشتراك گذاری محتوا، كودكان و نوجوانان آنلاین و حریم خصوصی برگزار می گردد.
وی با اشاره به فرصت ها و تهدید های بوجود آمده در سایه شكل گیری شبكه های اجتماعی اظهار داشت: اگر با این رسانه ها و شبكه ها همراه و همگام نباشیم شكاف بوجود آمده با كسانی كه راهبری را عهده دارند زیاد خواهد شد و اگر این گسست زیاد شود برای مدیریت اتفاقات امروزی تجربه گذشتگان ما را یاری نمی نماید.
رئیس مركز فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نظریه 'دوفضایی شدن '، تصریح كرد: علم هایی همچون اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی و مدیریت كه جایگاهشان از تكنولوژی هم فراتر است برپایه شرایط خاصی بروز كرده اند و هم اكنون ما باید برپایه ادبیات خاص فضای جدید به سراغ مدیریت فضای جدید برویم.
رئیس انجمن كارتونیست های تبریز هم در مورد شرایط شركت در جشنواره اظهار داشت: شركت در جشنواره برای تمام هنرمندان جهان آزاد است و اندازه آثار ارسالی باید حداقل A۴ و حداكثر A۳ باشد.
رحیم بقال اصغری با تاكید بر ضرورت اصل بودن آثار ارسالی خاطرنشان كرد: آثار ارسالی بازگردانده نخواهد شد و كاتالوگ جشنواره برای هنرمندانی كه آثارشان به نمایشگاه راه یافته باشد، ارسال می گردد.
وی اظهار داشت: این جشنواره با همكاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشاركت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن كاتونیست های تبریز طی روزهای 15 تا بیستم اردیبهشت ماه 1397 در موزه كاریكاتور خانه هنر تبریز برگزار می گردد.
بقال اصغری در مورد جوایز این جشنواره تصریح كرد: جایزه نفر اول یكهزار دلار به همراه تندیس طلایی مسابقه، نفردوم 700 دلار به همراه تندیس نقره ای مسابقه و نفر سوم 500 دلار به همراه تندیس برنز است.
وی اظهار داشت: هنرمندان و كاریكاتوریست ها تا بیستم فروردین 1397 فرصت دارند آثار خویش را به آدرس الكترونیكی info@tabrizcartoons. com ارسال نمایند و نتایج جشنواره هم در سایت www. tabrizcartoons. com اعلام می گردد.
خبرنگار: نعمت مرادپور**انتشار: عزیزی راد
6132/518


1396/11/10
16:35:46
5.0 / ۵
4560
تگهای خبر: دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی كارتون رسانه های دیجیتال در تبریز
نظر شما در مورد برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی كارتون رسانه های دیجیتال در تبریز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها