اخطار به صدمه پذیری وب سایت سازمان های دولتی

اخطار به صدمه پذیری وب سایت سازمان های دولتی برتریها: متخصصان امنیتی اخیرا به تمامی سازمان های دولتی در جهان اخطار داده اند كه مراقب بدافزارهای استخراج كننده ارزهای دیجیتالی برروی وب سایت های خود باشند.


به گزارش برتریها به نقل از وب سایت هكرنیوز، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آن ها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.

در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو و ریپل از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شدند و همین امر سبب شده است كاربران بسیاری به كسب درآمد و پول در فضای مجازی روی آورند كه این خود دلیل محكمی بود برای آنكه تعداد زیادی از اپلیكیشن ها و وب سایت هایی كه پلتفرم و بستر مناسبی برای استخراج این ارزهای دیجیتالی فراهم می كردند، مانند قارچ در فضای اینترنت رشد كنند.

یك ماه پیش بود كه از جانب كارشناسان و متخصصان امنیتی اعلام گردید كه بدافزاری را كشف كرده اند كه قادر است كاربران را در وب سایت ها و اپلیكیشن های مختلف به دانلود و نصب نرم افزاری كه ارز دیجیتالی استخراج می كند، تشویق كند تا بدین ترتیب اطلاعاتشان را به سرقت ببرد.

بسیاری از هكرها و مجرمان سایبری به منظور استخراج بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها به منظور استخراج ارز مجازی سوءاستفاده كرده اند و این امر مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت به وجود آورده است.

اندكی قبل هم كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری، به تمامی كاربران در فضای مجازی اخطار دادند كه آن دسته از كاربرانی كه از گوشیهایی با سیستم عامل اندروید استفاده می نمایند، از صدمه پذیری بالاتری برخوردار می باشند و بدافزارهای كشف شده توانایی نفوذ و استخراج ارزهای دیجیتالی بسیاری همچون ریپل، مونرو و بیت كوین را از آن طریق دارند.

این بدافزارها بعد از نفوذ به دستگاه الكترونیكی شخص قربانی، كنترل و مدیریت گوشی و كامپیوتر مورد نظر را به صورت كامل در اختیار گرفته و به تمامی اطلاعات موجود در آن دسترسی پیدا می كنند و بدین ترتیب هكرها و مجرمان سایبری قادر خواهند بود، به راحتی به اطلاعات مالی قربانیان همچون كارت اعتباری و كیف پول ارزهای دیجتالی آن ها دست یافته و آن را سرقت كنند.

حالا متخصصان امنیتی بار دیگر در هشداری بسیار جدی تر به وب سایت های سازمان و شركت های دولتی عنوان كرده اند كه بدافزارهای استخراج كننده ارزهای دیجیتالی بسیار خطرناك تر و هولناك تر از آن چیزی هستند كه تصور می گردد. ازاین رو لازم است تمامی كامپیوتر ها و وب سایت های آنان مورد بازرسی دقیق تری قرار بگیرد تا از صدمات و نفوذ بدافزارهای مذكور در امان و مصون بمانند.

همانطور كه به تازگی خبری منتشر گردید كه طبق آن، هزاران وب سایت همچون سایت های رسمی و دولتی انگلستان و ایالات متحده آمریكا توسط یك كد حاوی بدافزار از كار افتاده و بسیاری را با مشكل مواجه كرده است. گویا هكرها و مجرمان سایبری كه قصد استخراج ارزهای دیجتالی رمزنگاری شده نظیر بیت كوین را داشتند، با انتشار یك كد مخرب و آلوده به یك بدافزار باعث شدند بیش از ۴۲۰۰ وب سایت انگلیسی و آمریكایی دچار مشكل شوند.
1396/11/26
15:59:56
5.0 / ۵
5376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اخطار به صدمه پذیری وب سایت سازمان های دولتی
نظر شما در مورد اخطار به صدمه پذیری وب سایت سازمان های دولتی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها