افزایش همكاری های علمی و فناوری میان ایران و كوبا

افزایش همكاری های علمی و فناوری میان ایران و كوبا برتریها: تهران- همكاری های علمی و فناوری میان ایران و كوبا با حضور ایران در دومین كنوانسیون بین المللی علوم، فناوری و نوآوری در هاوانا پایتخت كوبا در جریان است و روند رو به رشدی دارد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سفارت ایران در هاوانا، دومین كنوانسیون بین المللی علوم، فناوری و نوآوری از تاریخ 14 لغایت 18 اسفند 1396 در حال برگزاری است و دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران به دعوت وزیر علوم، فناوری و محیط زیست جمهوری كوبا به این كشور سفر كرده است.
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ایران به عنوان سخنران مراسم افتتاحیه در جمع سفرا، مقامات، محققان و پژوهشگران حوزه فناوری نانو از 39 كشور، ضمن تشریح الگوی توسعه نانوفناوری در ایران و نقش آن در توسعه كشور، روند همكاری های كوبا و كشورمان در این زمینه را رو به رشد خواند.
گفتنی است، پیش از افتتاح كنوانسیون مذكور، طی مراسمی با حضور مقامات جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر علوم، فناوری و محیط زیست كوبا، مقامات مختلف كوبایی از وزارت خانه های تجارت خارجی و سرمایه گذاری خارجی، علوم، امور خارجه، بهداشت و گروه بیوكوبا فارما (تولید كننده محصولات دارویی) و كامبیز شیخ حسنی سفیر ایران در كوبا، آزمایشگاه نانو فناوری اهدایی ایران به كوبا در محل مركز مطالعات علوم پیشرفته این كشور راه اندازی شد.
در حاشیه مراسم افتتاح این آزمایشگاه هم یادداشت تفاهم همكاری های علمی در حوزه نانو فناوری به امضا سعید سركار دبیر ستاد ویژه توسعه نانو جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر علوم كوبا رسید. «دانیلو آلفونسو مدروس» معاون وزیر علوم كوبا هم با اشاره به جایگاه شاخص جهانی ایران در عرصه فناوری نانو، هدف از امضاء این یادداشت تفاهم را ترویج و پشتیبانی از همكاری های فناورانه دوجانبه و تبادل اطلاعات و تجربیات بین نهادهای فعال در زمینه های مختلف فناوری نانو همچون نانو بیوتكنولوژی و نانو پزشكی اعلام نمود.
اروپام**3234**
آدرس ما در تلگرام: t.me/برتریهاint


1396/12/16
18:16:13
5.0 / ۵
4825
تگهای خبر: علم , فناوری , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش همكاری های علمی و فناوری میان ایران و كوبا
نظر شما در مورد افزایش همكاری های علمی و فناوری میان ایران و كوبا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها