شروع تحقیقات چین روی نسل ششم اینترنت

شروع تحقیقات چین روی نسل ششم اینترنت برتریها: پكن - در حالیكه هنوز طرح توسعه نسل پنجم اینترنت و ارتباطات همراه در چین به آخر نرسیده است این كشور از تحقیقات بر روی نسل جدید و آینده ارتباطات استاندارد همراه با عنوان نسل ششم اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا امروز سه شنبه و در حاشیه اجلاس سالانه كنگره ملی خلق چین، برای اولین بار 'میایو وی' وزیر صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین این مورد را برای رسانه ها طرح كرد.
او گفت تحقیقات روی فن آوری نسل ششم با مفهوم اینترنت كاملا پیوند خورده است و افزود فن آوری نسل ششم برای بخش خدمات بسیار كلیدی به حساب می آید.
وی گفت خودروهای هوشمند و بدون سرنشین و خیلی از فن آوری های پیشرفته دیگر نه فقط به حسگرهای حساس نیاز دارند بلكه باید بین آنها، خودروهای دیگر و جاده هم ارتباط لازم برقرار باشد برای همین داشتن اینترنت و خدمات اینترنتی با كیفیت بالا یك لزوم است.
قرار است چین بزودی كار استفاده و بكارگیری شبكه نسل پنجم اینترنت و تلفن های همراه را در شهرهای شرقی این كشور همچون شانگهای شروع كند.
در سال های اخیر پس از طریق اندازی نسل چهارم اینترنت پر سرعت، چین تمركز خویش را روی توسعه نسل پنجم قرار داده است تا خدمات قابل توجه و با سرعت بالاتری در اختیار مشتركان قرار دهد.
روزنامه مردم ارگان حزب حاكم چین پیش بینی كرده است نسل پنجم اینترنت كه تا دو سال دیگر كاربردی خواهد شد، تا سال 2026 میلادی برای چین ارزش افزوده ای معادل 158 میلیارد و 900 میلیون دلار داشته باشد.
این گزارش می افزاید مخابرات و سامانه های ارتباطی نسل پنجم در یك دهه آینده شرایط بسیار ایده آل ارتباطاتی را برای مشتركان فراهم خواهد نمود.
چین می گوید مصرف تجاری این شبكه جدید اینترنتی از سال 2019 میلادی شروع خواهد شد و از سال 2020 میلادی به صورت گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
این كشور افزوده است هم اكنون شبكه اریكسون كه می خواهد نسل پنجم را در چین توسعه دهد با 38 اپراتور و 22 موسسه صنعتی و 45 دانشگاه برای تحقق این امر همكاری می كند.
انتظار می رود از زمانی كه این شبكه عملیاتی می گردد شمار مشتركان نسل پنجم اینترنت و مخابرات چین تا سال 2023 میلادی به یك میلیارد نفر برسد.
آساق**231**1904**


1396/12/25
17:58:20
5.0 / ۵
4554
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شروع تحقیقات چین روی نسل ششم اینترنت
نظر شما در مورد شروع تحقیقات چین روی نسل ششم اینترنت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها