افزایش موج بی اعتمادی كاربران به فیس بوك

افزایش موج بی اعتمادی كاربران به فیس بوك برتریها: بعد از آنكه مدیرعامل فیس بوك به دسترسی اطلاعات شخصی كاربرانش اعتراف كرد، بی اعتمادی كاربران جهانی نسبت به این شبكه اجتماعی رو به كاهشی مداوم است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت بیزینس اینسایدر، مارك زوكربرگ - موسس و مدیر عامل شبكه اجتماعی فیس بوك - چندی قبل بالاخره سكوت رسانه ای خویش را شكست و به دسترسی غیرمجاز موسسه تحقیقاتی و تحلیلگرانه كمبریج آنالیتیكا به اطلاعات شخصی میلیون ها كاربر فیس بوك، اعتراف كرد.
پس از این اعتراف، موج بی اعتمادی نسبت به این شبكه اجتماعی پرطرفدار و محبوب تمامی جهان را دربرگرفت و كاربران و منتقدان بسیاری فیس بوك را به كوتاهی، سهل انگاری و خیانت در امانت متهم كردند. چراكه آن ها بر این باورند كه فیس بوك موظف بوده است در برابر هر نهاد و موسسه ای حتی به منظور تحقیقات و آمار، از اطلاعات شخصی كاربرانش صیانت و نگه داری كند.
البته این اولین باری نیست كه كاربران نسبت به فیس بوك نگاه منفی گرایانه ای پیدا كرده اند بلكه در چند سال قبل این اتفاق با شیب بسیار ملایمی در حال رخ دادن بود اما حالا بعد از افشای این خبر، فعالیت های فیس بوك در آماج این حملات قرار گرفته است.
نتایج یك نظرسنجی كه اخیرا از مردم و كاربران در ایالات متحده آمریكا گرفته شده است، نشان داده است كه فیس بوك در بین سایر غول های تكنولوژی كمتر از همه محبوب است.
در این نظرسنجی، فیس بوك با ۵۹ درصد، آمازون ۱۱ درصد، گوگل ۴ درصد، اپل ۳ درصد و مایكروسافت ۲ درصد از نفرت و بی اعتمادی مردم را به خود اختصاص داده اند.1397/01/04
21:37:43
5.0 / ۵
5125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش موج بی اعتمادی كاربران به فیس بوك
نظر شما در مورد افزایش موج بی اعتمادی كاربران به فیس بوك
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها