شركتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار محصول صادر كردند

شركتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار محصول صادر كردند برتریها: شهركرد- رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سال قبل شركت های دانش بنیان این استان 174 هزار و 350 دلار محصول صادر كردند.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اضافه كرد: این صادرات شامل محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزارها بود.
وی از انعقاد 19 قرارداد فروش محصولات دانش بنیان با دستگاه های اجرایی استان به مبلغ 14 میلیارد و 800 میلیون ریال اطلاع داد و اظهار داشت: نهادینه كردن نقش و كاركرد مهم شركت های دانش بنیان در استان باعث می گردد دستگاه های اجرایی بخشی از فعالیتهای خویش را به این شركت ها واگذار كنند.
پیرعلی با اشاره به اینكه در پارك علم و فناوری استان 127 هسته، واحد و شركت فناور و دانش بنیان فعالیت دارند، خاطرنشان كرد: از این تعداد 65 شركت فناور به مرحله تجاری سازی و فروش محصولات خود رسیده اند.
رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینكه پارك علم و فناوری استان برای 725 نفر اشتغالزایی كرده است، اضافه كرد: بیشتر این افراد دانش آموختگان نخبه و خلاق دانشگاهی هستند.
پیرعلی تصریح كرد: در جهت پشتیبانی از شركت های دانش بنیان طی سه سال قبل 26 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این شركتها پرداخت شده است.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اكنون در انجمن پارك های علم و فناوری آسیا(ASPA) و اتحادیه جهانی پارك های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
چهارمحال و بختیاری دارای بیش از 40هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است.
7363/2097


1397/01/31
21:14:57
5.0 / ۵
4607
تگهای خبر: دانش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شركتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار محصول صادر كردند
نظر شما در مورد شركتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار محصول صادر كردند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها