رتبه ایران در شاخص های ارتباطی ارتقا یافت

رتبه ایران در شاخص های ارتباطی ارتقا یافت برتریها: اردبیل- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: رتبه جمهوری اسلامی ایران در شاخص های تامین و استفاده زیر ساخت های ارتباطی در جهان از 85 به 81 ارتقا یافت.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل اضافه كرد: در ارتقای زیر ساخت ها در حوزه فناوری و ارتباطات گام های خوبی در چند سال اخیر دركشور برداشته شده به صورتی كه در رشد شاخص ها ایران در دنیا رتبه دوم و در میان كشورهای منطقه در جایگاه اول قرار دارد.
وی بیان كرد: در شاخص دسترسی به ICT در سال 2016 ایران در جهان در رتبه 76، در شاخص استفاده ازICT در رتبه 111 و در حوزه مهارت های ICT در رتبه 66 قرار داشت كه این رقم در سال 2017 به ترتیب به 67، 104 و 58 رسیده است كه نشانگر ارتقای شاخص ها است.
وی اظهار نمود: در مجموع در شاخص دسترسی جهش خوبی در كشور صورت گرفته ولی در شاخص استفاده از خدمات ضعیف هستیم و باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
آذری جهرمی اظهار داشت: یكی از برنامه های راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرامایه گذاری در پست بانك ها كشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: در استان اردبیل هم در حوزه گردشگری و كشاورزی با ادغام ICT رشد قابل توجهی متصور است به صورتی كه 2 هزار هكتار از اراضی دشت مغان به صورت آزمایشی با استفاده از ICT زیر كشت آبی خواهد رفت و در سایر استان ها هم این روش اجرا خواهد شد.
وی همینطور از آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای احداث و راه اندازی فیبر نوری در مسیر راه آهن - اردبیل میانه اطلاع داد.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه مشكلات سیگنال های تلویزیونی در مناطق شهری استان اردبیل رفع می شود، بیان كرد: در مناطق مرزی استان هم مشكل پوشش تلفن همراه نسل سوم و چهارم تا شهریور امسال رفع خواهد شد.
وی اظهار نمود: طبق برنامه باید در 9 نقطه گردشگری استان اردبیل ADSL پرسرعت (خط اشتراك دیجیتال نامتقارن كه خطوط تلفن فعلی را به راهی برای دستیابی به صوت و تصویر و تبادل اطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبدیل می كند) راه اندازی شود كه تابحال در 2 نقطه گردشگری راه اندازی شده و مابقی هم در آینده نزدیك راه اندازی خواهد شد.
او اظهار داشت: تمامی شهرهای استان اردبیل از اینترنت 3G و 4G برخوردار بوده و استفاده از تلفن همراه نسل سوم و چهارم در آنها میسر خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه در حوزه اطلاعات و فناوری ارتباطات در استان اردبیل اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، اضافه كرد: 35 سایت نسل سه و چهار در شهرستان های این استان دایر و مركز داده همراه اول اردبیل هم امسال راه اندازی خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سفر یك روزه پنجشنبه وارد استان شد.
6130/7110/6016


1397/02/07
13:15:25
5.0 / ۵
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رتبه ایران در شاخص های ارتباطی ارتقا یافت
نظر شما در مورد رتبه ایران در شاخص های ارتباطی ارتقا یافت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها