ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد

ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد برتریها: تهران- دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی با اشاره به این كه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد، اظهار داشت: جای ایران در این بازار در سطح بین المللی خالی است.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی بیان كرد: با ورود هواپیما به كشور كه از دهه اول سال 1300 شروع شد، مراكز نگهداری و تعمیر احداث و با ورود هواپیماهای بزرگ تر و سنگین تر دارای ساختار و تشكیلات سازمانی هم شد.
وی ادامه داد: هم اكنون تعداد قابل توجهی از مراكز تعمیر و نگهداری هواپیما در كشور وجود دارد كه این مراكز با داشتن نیروی انسانی متخصص و تسهیلات مورد نیاز تجربیات خوبی در این زمینه دارند.
منطقی اضافه كرد: این مراكز چك های نوع A، B و C و در بعضی موارد چك های نوع D ناوگان هوایی كشور را انجام می دهند و فقط پاسخگوی نیاز داخلی كشور هستند.
به گفته دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، چالش های موجود در این صنعت در ایران شامل منابع انسانی و سرمایه ای، منابع انسانی كارفرمایی و سن ناوگان هوایی می گردد.
منطقی ادامه داد: در زمینه منابع انسانی و سرمایه ای می توان گفت، از آنجائیكه منابع انسانی به كار گیرنده سایر عوامل این صنعت هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ اگر نیروی انسانی آموزش ببیند به گونه ای كه باعث افزایش سهم كار در اقتصاد این صنعت شود در آن صورت سرمایه انسانی به وجود می آید.
وی ادامه داد: منابع سرمایه ای شامل ابزار، ماشین آلات، ساختمان، مواد اولیه، موجودی كالا و قطعات در انبار و غیره می گردد كه با عامل انسانی تركیب می گردد تا خدمات نگهداری و تعمیر به مشتریان عرضه شود.
علمی**2038**2017


1397/02/16
12:07:04
5.0 / ۵
5096
تگهای خبر: تعمیر , دانش , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد
نظر شما در مورد ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها