هفت استاد ایرانی تایید اتحادیه جهانی مخابرات را گرفتند

هفت استاد ایرانی تایید اتحادیه جهانی مخابرات را گرفتند برتریها: تهران- رییس دانشكده پست و مخابرات اظهار داشت: اتحادیه جهانی مخابرات (آی.تی.یو) هفت نفر از استادان ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را تایید نمود تا بعنوان مدرسان رسمی این اتحادیه در كارگاه های بین المللی حضور یابند.


به گزارش یكشنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «وحید یزدانیان» اضافه كرد: چهار نفر از استادان ایرانی تایید شده اتحادیه جهانی مخابرات در كارگاه بین المللی امنیت فضای مجازی كه از بیست و دوم تا بیست و ششم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود، حضور می یابند.
نخستین كارگاه آموزشی امنیت فضای مجازی در ایران با همكاری اتحادیه جهانی مخابرات و مركز آموزش پیشرفته مخابراتی هند (آ.ال.تی.تی.سی) در هتل فردوسی تهران برگزار می گردد.
اتحادیه جهانی مخابرات فراخوان برگزاری این كارگاه را داده است و مهلت ثبت نام تا 2 روز دیگر ادامه دارد.
ارتقای دانش در زمینه چالش ها و تهدیدهای بالقوه مربوط به خدمت ها و نرم افزارهای برخط (سرویس ها و اپلیكیشن های آنلاین)، اشتراك گذاری طرح امنیت سایبری جهانی توسط اتحادیه جهانی مخابرات، بررسی شاخص های جهانی امنیت سایبری و حفاظت از كودكان در فضای سایبر از اهداف برگزاری این كارگاه است.
همچنین اتحادیه جهانی مخابرات مهمترین محورهای این كارگاه را جهت گیری ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیاز به استفاده امن و مطمئن از آن، رایانش ابری، اینترنت اشیا، بلاكچین، استانداردهای امنیت اطلاعات، اندازه گیری تاثیر زیرساخت اطلاعاتی بحرانی و چشم انداز تهدیدهای جاری اعلام نمود.

** مزیت میزبانی كارگاه های اتحادیه جهانی مخابرات برای ایران
یزدانیان اعلام نمود: تابحال 15 مدیر و كارشناس این بخش از كشورهای آسیا و اقیانوسیه شامل هند، مالزی، اندونزی، سریلانكا، گینه نو و افغانستان در كارگاه ثبت نام كرده اند.
یزدانیان اظهار داشت: یكی از مزیت های میزبانی كارگاه های اتحادیه جهانی مخابرات، امكان حضور یك تا یك و نیم برابری شركت كنندگان ایرانی نسبت به شركت كنندگان خارجی است.
وی یادآوری كرد: طبق مقررات این اتحادیه، اعضایی مانند ایران تا چند سال باید با همكاری كشورهای آسیایی مرجع آموزشی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مانند كره جنوبی، چین و هند دوره هایی را برگزار كنند كه تلاش داریم این دوره ها به صورت مستقل در ایران برگزار گردد.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، سال گذشته ایران میزبان دومین كارگاه بین المللی با همكاری اتحادیه جهانی مخابرات بود.
همان زمان وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات صدور مجوز برای برگزاری دومین كارگاه آموزشی بین المللی اتحادیه جهانی مخابرات در تهران را نشانه بازگشت اعتماد سلب شده این اتحادیه به ایران و مركزیت كشور ما در فعالیت های اینترنتی در رابطه با اتحادیه دانست.
«محمود واعظی» اظهار داشت: ارتباطات ایران با اتحادیه جهانی مخابرات در 10 سال قبل قطع شده بود و این اجازه را به دانشكده پست و مخابرات نمی دادند كه كارگاه آموزشی منطقه ای برگزار كند.

اقتصام**2078*1961*


1397/02/17
12:44:29
5.0 / ۵
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هفت استاد ایرانی تایید اتحادیه جهانی مخابرات را گرفتند
نظر شما در مورد هفت استاد ایرانی تایید اتحادیه جهانی مخابرات را گرفتند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها