بیت كوین تنها یكی از ۱۵۰۰ رمز ارز دیجیتالی موجود

بیت كوین تنها یكی از ۱۵۰۰ رمز ارز دیجیتالی موجود برتریها: بیت كوین تنها یكی از ۱۵۰۰ رمز ارز دیجیتالی موجود در بازار است كه به تنهایی یك سوم از بازار رمز ارزهای دیجیتالی را تسخیر كرده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بهروز خدارحمی - عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس - در دومین كنفرانس بین المللی كسب و كار در تالار وحدت دانشگاه تبریز در مورد مفهوم و محصول نوپدید رمز ارز «بیت كوین» اظهار نمود: رمز ارز یا پول رمزی، واحد پول مجازی در بستر اینترنت است كه با استفاده از رمز نویسی، رمزگشایی شده و بدون نیاز به كمك بانك مركزی به صورت مستقل عمل كرده و نوعی پول غیرمتمركز است كه تبدیل به قرارداد شده و توسط هیچ سیستم بانكی و دولتی پشتیبانی نمی گردد.

وی با بیان این كه ارزش این پول به اعتقاد و باور مشتریانش بستگی دارد، ادامه داد: معاملات انجام شده توسط بیت كوین بر روی بلاك چین ها بعنوان یك سند، ثبت می گردد و هر فردی كه در عرض ۱۰ دقیقه، صحت و درستی این معامله را تایید و از آن رمز گشایی كند، ۱۲.۵ بیت كوین پاداش می گیرد كه این عمل استخراج نامیده می گردد.

او اضافه كرد: مطابق با قوانین این شبكه، پاداش استخراج كنندگان، هر چهار سال یك بار نصف می شود، همینطور امكان استخراج بیش از ۲۱ میلیون بیت كوین وجود نخواهد داشت و این در شرایطی است كه هر ۱۰ دقیقه یك بار از یك معامله ی جدید رمزگشایی می شود، تابحال بیش از ۱۷ میلیون بیت كوین رمز گشایی شده است.

خدارحمی در ادامه با اشاره به كیف پول اینترنتی اظهار داشت: برای فعالیت در این بستر، باید یك كیف پول اینترنتی مثل آدرس ایمیل داشته باشیم، در دنیای واقعی برای تبدیل واحد پول به یك واحد دیگر باید به صرافی ها رجوع نماییم، اما برای تبدیل دارایی هایمان به بیت كوین باید به منابع مرتبط در فضای مجازی رجوع نماییم.

وی با بیان این كه نوسانات بیت كوین آن را به یك سرمایه گذاری پرریسك تبدیل نموده است، اظهار داشت: معمولا چیزی بعنوان واحد پولی پذیرفته می گردد كه نوسانات آن كم باشد و این در شرایطی است كه با افزایش رقابت، ارزش بیت كوین روز به روز پایین می آید، ترافیك بالای شبكه سبب می گردد تا تایید صحت معامله، طول بكشد و هزینه كارمزد تایید ممكن است ۱۰ برابر خریدمان باشد، این فرصت فضا را برای كسانی كه طرفدار سرمایه گذاری پرریسك هستند، فراهم نموده است.

وی در انتها به اشاره به برخی عواملی كه باید در اعتماد به بیت كوین مورد توجه قرار داد، متذكر شد: در صورت وجود تقلب و تخلف، امكان پیگیری از جایی وجود ندارد، به صورتی كه منبع تایید و حتی مبدع بیت كوین هم ناشناخته است؛ داشتن كیف پول اینترنتی و استفاده از برخی سایت ها، بدون داشتن سواد اینترنتی كافی، ممكن است خطرناك باشد.
1397/02/21
18:29:00
5.0 / ۵
4545
تگهای خبر: اینترنت , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بیت كوین تنها یكی از ۱۵۰۰ رمز ارز دیجیتالی موجود
نظر شما در مورد بیت كوین تنها یكی از ۱۵۰۰ رمز ارز دیجیتالی موجود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها