دانشگاه جندی شاپور دزفول و ایرانسل تفاهم نامه امضا كردند

دانشگاه جندی شاپور دزفول و ایرانسل تفاهم نامه امضا كردند برتریها: دزفول-تفاهم نامه همكاری بین شركت ایرانسل و دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با هدف تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات و استارت آپ به امضا رسید.


رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به مشكلات زیادی كه در شمال خوزستان در حوزه های مختلف وجود دارد با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات می توان بخش عمده ای از این مشكلات را رفع كرد.
محمدرضا عصاری اضافه كرد: شمال خوزستان بخصوص دزفول ظرفیت های خوبی در زمینه كشاورزی دارد ولی كشت مازاد باعث هدررفت منابع آب و خاك می گردد كه با تولید شهر هوشمند و كشت هوشمند می توان آن را مدیریت كرد ضمن اینكه با استفاده از فناوری اطلاعات در این زمینه می توان از هدررفت آب با كشت هوشمند جلوگیری كرد.
عصاری انرژی های نو را یكی از ظرفیت های شمال خوزستان دانست و اظهار داشت: در 50 سال آینده ظرفیت انرژی فسیلی به حداقل می رسد ازاین رو لازم است از انرژی های نو و خورشیدی بهره برد كه باید در استفاده از آنها صرفه جویی كرد.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول افزود: تولید اشتغال با استفاده از استارت آپ و توسعه گردشگری كه یكی از ظرفیت های منطقه است هم با فناوری اطلاعات بهبود خواهند یافت كه همه این موارد بر لزوم تداوم همكاری با ایرانسل تاكید دارند.
وی اظهار داشت: با این تفاهم نامه كه بین دانشگاه جندی شاپور دزفول و شركت ایرانسل امضا شده زیرساخت هاو ابزار توسعه فناوری اطلاعات در این شهرستان فراهم می گردد كه متولی آن مركز پژوهش دانشگاه جندی شاپور خواهد بود.
عصاری بیان داشت: سخت افزارهای لازم طی هفته آینده وارد دانشگاه و نصب خواهند شد و زمینه توسعه برای بهره برداری از فناوری اطلاعات فراهم خواهد شد كه امیدواریم این دانشگاه به قطب IT برای تولید اشتغال تبدیل گردد.
وی تصریح كرد: در تلاش هستیم از این امكانات تا مهرماه امسال بهره برداری شود ضمن اینكه حدود پنج هزار متر برای ساخت این مركز در دانشگاه جندی شاپور دزفول برآورد شده كه با صرف 20 میلیارد ریال در محل جدید تا سال آینده بهره برداری خواهد شد تا دانشگاه جندی شاپور دزفول در كنار آموزش به كارآفرینی و اثربخشی در حوزه های كشاورزی و دیگر حوزه ها هم ورود كند.
7278/6068


1397/02/30
13:54:24
5.0 / ۵
4723
تگهای خبر: تولید , دانش , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دانشگاه جندی شاپور دزفول و ایرانسل تفاهم نامه امضا كردند
نظر شما در مورد دانشگاه جندی شاپور دزفول و ایرانسل تفاهم نامه امضا كردند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها