هدست ردیاب چشم برای كمك به معلولان

هدست ردیاب چشم برای كمك به معلولان برتریها: تهران - محققان دانشگاه تگزاس یك هدست جدید برای ردگیری حركات چشم ساختند كه می تواند نقطه نگاه چشم را به صورت سه بعدی شناسایی كند.


به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این هدست از یك دوربین سه بعدی در بالا و دو دستگاه ردگیری چشم بهره می برد كه رو به چشم كاربر قرار می گیرند تا حركت آن را دنبال كنند.
اطلاعات این هدست به یك كامپیوتر ارسال می گردد تا یك نقشه سه بعدی از محیط مقابل كاربر برپایه اطلاعات دوربین سه بعدی تولید شود. سپس با تركیب این اطلاعات با اطلاعات به دست آمده از ردگیرها، نرم افزار نقطه نگاه كاربر را تشخیص می دهد و آن را درون نقشه سه بعدی می یابد.
در نتیجه این سیستم با استفاده از ردگیری حركات چشم كاربر می تواند وظایف مختلفی همچون فعال و كنترل كردن ویلچر برقی یا كنترل بازوی رباتیكی را انجام دهد.
محققان در تلاشند تا با بهبود این فناوری آن را به صورت یك عینك مجهز به دوربین سه بعدی درآورند كه ردگیرهای حركت درون آن تعبیه شده است.
این فناوری كه حق اختراع آن به ثبت رسیده در حوزه بازی های كامپیوتری، واقعیت مجازی و نظارت بر بیماری هایی كه حركات چشم را تحت تاثیر قرار می دهند هم كاربرد دارد.
سیستم های ردگیری حركات چشم برای افرادی كه قادر به تكلم نیستند و نمی توانند دست ها و سرخود را تكان دهند، امكان برقراری ارتباط با سایرین را با استفاده از حركات چشم فراهم می كنند.
علمی (6)**9259**1440


1397/04/16
16:55:12
5.0 / ۵
4676
تگهای خبر: دانش , دوربین , علم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هدست ردیاب چشم برای كمك به معلولان
نظر شما در مورد هدست ردیاب چشم برای كمك به معلولان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها