محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است

محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است برتریها: زنجان – سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: آنچه امروز در ایران و در قالب فعالیت پارك های علم و فناوری رخ می دهد، از نظر محتوا در سطح فعالیت های جهانی است.


مسعود كشمیری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در زنجان اضافه كرد: ایران از 17 سال قبل همواره یك عضو در هیات مدیره انجمن بین المللی پارك های علمی و مناطق نوآوری جهان داشته است.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون خیلی از پارك های ایران همچون زنجان عضو این انجمن هستند و با شركت در نشست های سالانه این از تجربیات جهانی در این زمینه بهره مند می شوند.
كشمیری تصریح كرد: سی و پنجمین كنفرانس جهانی انجمن پارك های علمی و فناوری هم امسال در ایران به میزبانی اصفهان از 11 تا 14 شهریور برگزار می گردد.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هر سال این كنفرانس در یك كشور برگزار می گردد و امسال این افتخار نصیب ایران شده است، بعضی از پارك هایی كه امروز در ایران شكل گرفته ثمره همین تعاملات بین المللی است.
وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در متوسط استفاده از تجربیات پارك های علمی و فناوری جهانی قرار دارد.
این مسئول افزود: وزارت علوم امسال سه محور كمك به توسعه زیر ساخت های منتهی به تكثیر شركت های فناور، اصلاح قوانین مربوط به این حوزه و بحث بازار سازی را در مورد پارك های علم و فناوری در دستور كار قرار داده است.
كشمیری تصریح كرد: تابحال عمده توجه به پارك های علمی و فناوری بوده و الان وزارت علوم خواهان انسجام بخشی به فعالیت های در زمینه تجاری سازی و نوآوری فعالیت های علمی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی و فعال سازی حوزه كارافرینی در آنها است.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: تابحال خیلی از دانشگاه ها برنامه های خوبی داشته اند اما وزارت علوم در تلاش است تا به شكل دهی به ستاد پشتیبانی در قالب برنامه ای منسجم و عام آنها را دنبال كند و به سرانجام برساند.
وی اضافه كرد: ذیل این ستاد، مراكز نوآوری و توسعه فناوری دانشگاه ها یا مراكز پژوهشی پررنگ تر می گردد و تقویت پارك ها و مراكز رشد از نظر منابع و كیفیت بخشی هم بخشی از این برنامه ها به شمار می آید.
كشمیری خاطرنشان كرد: از جانب دیگر این وزارت در تلاش است تا كاستی هایی كه در اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان بوده را جبران و در صورت وجود ایراداتی در خود قانون آنها را اصلاح كند.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: مبحث بازارسازی برای شركت های دانش بنیان را امسال دنبال می نماییم كه در ثمره آن بتوان بازار این شركت ها توسعه پیدا كند و ارتباطات موثر در این زمینه برقرار شود.

** فعالیت های قابل تقدیر پارك علم و فناوری زنجان
وی به بازدید سر زده از پارك علم و فناوری استان زنجان اشاره و تصریح كرد: به شكل سر زده و بدون هماهنگی قبلی برای بازدید از مجموعه های دانشگاهی و پارك های فناوری اقدام می نماییم تا آنكه با فضای كاری واقعی مجموعه ها آشنا شویم.
كشیمری تصریح كرد: آنچه كه در زنجان رخ می دهد قابل تقدیر و تحسین است و ما باید خیلی زودتر این مجموعه را در این استان فعال می كردیم تا بتوانیم امروز مجموعه بزرگی در خور و شان استان داشته باشیم.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم و فناوری اظهار داشت: ما موظف به حمایت مضاعف از پارك های تازه تاسیس و فعال هستیم در این زمینه پشتیبانی های معنوی هیچ محدودیتی ندارند.
وی افزود: باید تمام امكانات و ظرفیت های موجود در مدیریت استانی برای توسعه و حمایت مالی از پارك های استانی به كار گرفته شود و زیر ساخت های مورد نیاز این مراكز شكل بگیرد.
كشمیری افزود: وزارت علوم اعتبار قابل توجهی ندارد و منابع محدود را برای برنامه های جدید با محوری توسعه فعالیت های كارآفرینی و نوآورانه در مراكز دانشگاهی صرف می كند.
وی تصریح كرد: بدون شك مدیران استانی در تغییر و تحول پارك ها موثر هستند و باید از توان خود در این مسیر استفاده كنند.
پارك علم و فناوری زنجان 19 اسفند سال 96 شكل گرفت و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
3001/8068


1397/05/23
12:54:34
5.0 / ۵
4353
تگهای خبر: پژوهش , دانش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است
نظر شما در مورد محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها