محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است

محتوای فعالیت پاركهای علم وفناوری ایران در سطح جهانی است برتریها: زنجان – سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: آنچه امروز در ایران و در قالب فعالیت پارك های علم و فناوری رخ می دهد، از نظر محتوا در سطح فعالیت های جهانی است.


مسعود كشمیری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در زنجان اضافه كرد: ایران از 17 سال قبل همواره یك عضو در هیات مدیره انجمن بین المللی پارك های علمی و مناطق نوآوری جهان داشته است.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون خیلی از پارك های ایران همچون زنجان عضو این انجمن هستند و با شركت در نشست های سالانه این از تجربیات جهانی در این زمینه بهره مند می شوند.
كشمیری تصریح كرد: سی و پنجمین كنفرانس جهانی انجمن پارك های علمی و فناوری هم امسال در ایران به میزبانی اصفهان از 11 تا 14 شهریور برگزار می گردد.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هر سال این كنفرانس در یك كشور برگزار می گردد و امسال این افتخار نصیب ایران شده است، بعضی از پارك هایی كه امروز در ایران شكل گرفته ثمره همین تعاملات بین المللی است.
وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در متوسط استفاده از تجربیات پارك های علمی و فناوری جهانی قرار دارد.
این مسئول افزود: وزارت علوم امسال سه محور كمك به توسعه زیر ساخت های منتهی به تكثیر شركت های فناور، اصلاح قوانین مربوط به این حوزه و بحث بازار سازی را در مورد پارك های علم و فناوری در دستور كار قرار داده است.
كشمیری تصریح كرد: تابحال عمده توجه به پارك های علمی و فناوری بوده و الان وزارت علوم خواهان انسجام بخشی به فعالیت های در زمینه تجاری سازی و نوآوری فعالیت های علمی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی و فعال سازی حوزه كارافرینی در آنها است.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: تابحال خیلی از دانشگاه ها برنامه های خوبی داشته اند اما وزارت علوم در تلاش است تا به شكل دهی به ستاد پشتیبانی در قالب برنامه ای منسجم و عام آنها را دنبال كند و به سرانجام برساند.
وی اضافه كرد: ذیل این ستاد، مراكز نوآوری و توسعه فناوری دانشگاه ها یا مراكز پژوهشی پررنگ تر می گردد و تقویت پارك ها و مراكز رشد از نظر منابع و كیفیت بخشی هم بخشی از این برنامه ها به شمار می آید.
كشمیری خاطرنشان كرد: از جانب دیگر این وزارت در تلاش است تا كاستی هایی كه در اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان بوده را جبران و در صورت وجود ایراداتی در خود قانون آنها را اصلاح كند.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: مبحث بازارسازی برای شركت های دانش بنیان را امسال دنبال می نماییم كه در ثمره آن بتوان بازار این شركت ها توسعه پیدا كند و ارتباطات موثر در این زمینه برقرار شود.

** فعالیت های قابل تقدیر پارك علم و فناوری زنجان
وی به بازدید سر زده از پارك علم و فناوری استان زنجان اشاره و تصریح كرد: به شكل سر زده و بدون هماهنگی قبلی برای بازدید از مجموعه های دانشگاهی و پارك های فناوری اقدام می نماییم تا آنكه با فضای كاری واقعی مجموعه ها آشنا شویم.
كشیمری تصریح كرد: آنچه كه در زنجان رخ می دهد قابل تقدیر و تحسین است و ما باید خیلی زودتر این مجموعه را در این استان فعال می كردیم تا بتوانیم امروز مجموعه بزرگی در خور و شان استان داشته باشیم.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم و فناوری اظهار داشت: ما موظف به حمایت مضاعف از پارك های تازه تاسیس و فعال هستیم در این زمینه پشتیبانی های معنوی هیچ محدودیتی ندارند.
وی افزود: باید تمام امكانات و ظرفیت های موجود در مدیریت استانی برای توسعه و حمایت مالی از پارك های استانی به كار گرفته شود و زیر ساخت های مورد نیاز این مراكز شكل بگیرد.
كشمیری افزود: وزارت علوم اعتبار قابل توجهی ندارد و منابع محدود را برای برنامه های جدید با محوری توسعه فعالیت های كارآفرینی و نوآورانه در مراكز دانشگاهی صرف می كند.
وی تصریح كرد: بدون شك مدیران استانی در تغییر و تحول پارك ها موثر هستند و باید از توان خود در این مسیر استفاده كنند.
پارك علم و فناوری زنجان 19 اسفند سال 96 شكل گرفت و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
3001/8068


1397/05/23
12:54:34
5.0 / 5
3949
تگهای خبر: پژوهش , دانش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها