صدمه شبكه های اجتماعی خارجی جدی است!

صدمه شبكه های اجتماعی خارجی جدی است! برتریها: كارشناسان، جذابیت و تنوع نرم افزارهای فضای مجازی، پایین بودن قیمت آن ها، وجود سیم كارت های بدون هویت و به روز نبودن اطلاعات مردم را از دلایل افزایش جرائم در فضای مجازی می دانند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، اینترنت و شبكه های اجتماعی مانند خیلی از پدیده های دیگر دارای نتایج مثبت و منفی هستند كه با برنامه ریزی و بالا بردن سطح آگاهی عمومی می توان از آثار و دستاوردهای مثبت آن بهره گرفت و نتایج منفی را به حداقل رساند. از طرفی فرامكان و فرازمان بودن اینترنت و در دسترس بودن آن، باعث شكل گیری شیوه جدیدی از تعاملات اجتماعی نسبت به گذشته شده و تغییراتی شگرفی را در سبك زندگی، تعاملات اجتماعی و حتی مشاركت سیاسی بوجود آورده است.

با وجود این، كارشناسان معتقدند كه شبكه های اجتماعی غیربومی به علت عدم رعایت برخی اصول اخلاقی و همخوانی نداشتن با فرهنگ و تمدن ایرانی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بنیان خانواده وارد كند. افراد سودجو و كلاهبردار با استفاده از محیط برخی شبكه های اجتماعی پرمخاطب، این فضا را محلی برای انجام عمل مجرمانه خود كرده و صدمه هایی در حوزه های مختلف به نوجوانان یا خانواده ها وارد می كنند.

اما درباره علل افزایش جرائم سایبری، برروی سایت پلیس فتا اعلام شده كه جذابیت و تنوع نرم افزارهای فضای مجازی، پایین بودن قیمت آن ها، وجود سیم كارت های بدون هویت و از همه مهم تر به روز نبودن اطلاعات مردم در این زمینه ها، از دلایل افزایش جرائم فضای مجازی است.

پایین بودن آگاهی كاربران سبب سوءاستفاده افراد فرصت طلب در فضای مجازی شده است. از این رو سرقت و اخاذی با استفاده از انتشار تصاویر شخصی و خصوصی افراد از جرائم شایع در فضای مجازی به حساب می آید كه پیشگیری از این گونه موارد، دقت بالای شهروندان در استفاده از این فضا را می طلبد.

در نهایت، با عنایت به اهمیت ایمنی در فضای مجازی، لازم است كاربران ضمن جدی گرفتن صدمه ها و تهدیدات این فضا و خصوصا شبكه های اجتماعی غیربومی، اقدامات مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات را انجام دهند.
1397/06/31
12:44:42
5.0 / ۵
5103
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صدمه شبكه های اجتماعی خارجی جدی است!
نظر شما در مورد صدمه شبكه های اجتماعی خارجی جدی است!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها