فناوری اطلاعات، دسترسی مردم به خدمات درمانی را آسان كرد

فناوری اطلاعات، دسترسی مردم به خدمات درمانی را آسان كرد برتریها: زنجان – رئیس دانشگاه علوم پزشكی، خدمات بهداشتی و درمانی زنجان اظهار داشت: فناوری اطلاعات دسترسی مردم به خدمات درمانی در همه سطوح و حیطه های مختلف را آسان و ارزان كرده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، پرویز قزلباش شامگاه جمعه در حاشیه نمایشگاه الكامپ زنجان در جمع خبرنگاران اضافه كرد: هم اكنون مردم در هر نقطه شهری و روستایی با دسترسی به تلفن یا اینترنت می توانند از خدمات مورد نیاز درمانی بهره مند شوند.
وی به تشكیل پرونده های سلامت اشاره و یادآوی كرد: حتی روستاییان به آسانی با رجوع به خانه های بهداشت در سیكل درمانی كامل قرار می گیرند و در صورت نیاز به متخصصان مورد نظر دسترسی پیدا می كنند.
قزلباش تصریح كرد: با استفاده از سامانه ها و بانك های اطلاعاتی طراحی شده، مردم نیازی به رجوع حضوری برای دریافت وقت ویزیت و بهره مندی از خدمات درمانی ندارند و به آسانی می توانند با تلفن گویا زمان ملاقات با پزشك را هماهنگ كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار داشت: هم اكنون در دنیا از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت به شكل گسترده استفاده می گردد و با وجود اقدامات فراوان انجام شده در ایران، هنوز راه بسیاری برای بهره گیری از این دانش وجود دارد.
وی تصریح كرد: این دانشگاه هم اكنون 53 بانك اطلاعاتی برای خدمات رسانی، نظارت، پایش و اطلاع رسانی الكترونیك به مردم در اختیار دارد.
قزلباش افزود: از راهبردهایی كه در دانشگاه علوم پزشكی امسال روی آن تاكید شده و در سال های بعد با جدیت پیگیری می شود، هوشمند سازی دانشگاه و تدوین نقشه راه هوشمند سازی در عرصه های مختلف است كه بتواند از این امكانات در عرصه های بهداشت، آموزش، پژوهش و تمام موارد استفاده نماید.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان افزود: حاكمیت هم دیدگاه حمایتی قابل توجهی در مورد بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت دارد.
نمایشگاه الكامپ از سوم تا ششم مهر در محل نمایشگاه های بین المللی كاسپین زنجان دایر بود.
3001/8068


1397/07/08
10:24:47
2.5 / ۵
4459
تگهای خبر: اینترنت , پژوهش , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فناوری اطلاعات، دسترسی مردم به خدمات درمانی را آسان كرد
ناشناس:
آی تی همه جا پیشتازه
نظر شما در مورد فناوری اطلاعات، دسترسی مردم به خدمات درمانی را آسان كرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها