راه های كشور زیرپوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرد

راه های كشور زیرپوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرد برتریها: كاشان - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: همه جاده های فرعی و اصلی مورد تایید وزارت راه و شهرسازی تا آخر سال 98 زیر پوشش كامل اینترنت نسل سه و چهار قرار می گیرد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، «حسین فلاح جوشقانی» روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری كنفرانس ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیریون ساز در دانشگاه كاشان در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: با این اقدام، مردم می توانند در جاده ها افزون بر سرویس های صوتی از سرویس های اینترنت و دیتا هم بهره مند شوند.
وی تصریح كرد: اكنون هم 700 هزار كیلومتر از جاده های اصلی و فرعی و ریلی كشور از پوشش آنتن دهی تلفن همراه برخوردار می باشد.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اكنون در ایران دو هزار و 401 كیلومتر آزاد راه، 16 هزار و 627 كیلومتر بزرگراه، 25 هزار و 538 كیلومتر راه اصلی و 42 هزار و 601 كیلومتر راه فرعی وجود دارد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: به دنبال توسعه شبكه تلفن همراه اكنون همه شهرهای ایران كه افزون بر یك هزار و 240 شهر است زیر پوشش كامل اینترنت نسل سه و چهار قرار دارد.
وی خاطرنشان كرد: هدف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است كه تا آخر سال 98 تمام مناطق روستایی كشور زیر پوشش سرویس های صوتی، تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت قرار گیرند.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینكه برای تحقق این هدف بیشتر سرمایه گذاری ها از محل اعتبارات دولت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می شود، اظهار داشت: هم اكنون افرون بر 43 هزار روستای كشور زیر پوشش اینترنت قرار دارند.
وی توسعه پوشش اینترنت در تمام نقاط كشور بخصوص مناطق روستایی كمتر برخوردار را همچون برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود و اظهار داشت: هم اكنون پوشش اینترنت در مناطق شهری كامل شده و هدف این وزارتخانه به بهیبنه سازی و بالارفتن كیفیت در جاده های كشور معطوف شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همینطور در مورد سرمایه گذاری برای تولید پوشش گسترده شبكه تلفن همراه در كشور برای سرویس دهی به همه مردم، یادآورشد: از ابتدا تابحال افزون بر 300 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش انجام شده است و باتوجه به شرایط كنونی و افزایش قیمت ها امكان سرمایه گذاری بیشتری هم وجود دارد.
به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر سرمایه گذاری برای توسعه تلفن همراه از جانب بخش خصوصی انجام شده و فقط حدود هفت درصد شبكه مادر مخابراتی توسط دولت توسعه یافته است.
وی اضافه كرد: دولت در پنج سال قبل حدود 50 هزار میلیارد ریال برای شبكه مادر مخابراتی در شبكه های بین استانی، فیبر نوری بین استانی و دروازه های بین المللی هزینه كرده است كه سرمایه گذاری بخش خصوصی با بخش دولتی تكمیل كننده شبكه ارتباطی كشور است.
پنجمین كنفرانس تخصصی ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز روز چهارشنبه در دانشگاه كاشان با همكاری متخصصان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.
در این كنفرانس مقاله هایی در مورد تخمین دز متوسط غده ای در غربالگری های رایج ماموگرافی با شبكه عصب، اجرای رادیوگرافی نوترونی در راكتور تحقیقاتی كم قدرت، بهینه سازی زمان لازم برای طیف سنجی گاما در نمونه های خاك و بررسی سیستم های سنجش و پایش الكترو مغناطیسی غیر یونیزان و حفاظت در برابر پرتوهای غیر یون ساز با امواج رادیویی توسط فرستنده های مختلف به خصوص تلفن همراه در ابعاد علمی و تخصصی عرضه شد.
شهرستان كاشان با افزون بر 365 هزار نفر جمعیت در 190 كیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.
6136/ 2093


1397/07/27
18:58:46
5.0 / ۵
4622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه های كشور زیرپوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرد
نظر شما در مورد راه های كشور زیرپوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها