با شماره های بین المللی ناآشنا تماس نگیرید!

با شماره های بین المللی ناآشنا تماس نگیرید! برتریها: برقراری تماس مجدد با تماس های بین المللی ناشناس می تواند هزینه های زیادی برایتان داشته باشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، درصورت مشاهده تماس از جانب شماره های بین المللی ناآشنا و نامتعارف از كشورهای مختلف، از برقراری تماس با آن ها جدا خودداری كنید. بخصوص در صورتیكه دارای سیم كارت های دائمی هستید، تماس با این شماره ها می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل كند. ازاین رو درصورت مشاهده تماس های از دست رفته، مبادرت به تماس مجدد با این شماره ها نكنید.

هم چنین از آنجائیكه هم اكنون مسافران زیادی برای ایام اربعین از ایران به عراق رفته اند، امكان دارد درصورت مشاهده ی تماس ازدست رفته، آشنایان شخص مسافر تصور كنند شماره ی ناآشنایی كه با آن ها تماس گرفته، از كشور عراق و توسط مسافر آن هاست. اما با عنایت به سوءاستفاده مهاجمان از این مورد سفارش می گردد تا زمان اطمینان از شماره ی شخص مورد نظر خود، با شماره ی از دست رفته تماس حاصل نكنید تا متحمل هزینه های اضافی نشوید.

در سالیان اخیر مشكلی با نام «Wangiri Fraud» یا «Wangiri Scam» برای اپراتورها به وجود آمده است كه در آن مهاجم یكسری شماره‏ های ویژه یا پرمیوم (premium) تهیه ‏می‏ كند (شماره ‏های پرمیوم شماره هایی هستند كه جهت عرضه سرویس خاصی بوجود آمده اند و هزینه ی تماس با آن ها بیش تر از حالت معمولی است) و از آن ها بصورت رندوم به شماره‏ های سراسر دنیا تماس هایی را برقرار و بلافاصله قطع می‏ كنند تا یك تماس ازدست رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.

درصورتی كه قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام نماید، یك پیام ضبط شده برای وی پخش شده و بدون اینكه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می شود؛ اغلب مهاجمان‏ تلاش می كنند با طرح موضوعات جذاب مانند برنده شدن مشتری در لاتاری و غیره قربانی را جهت صحبت بیش تر ترغیب و هزینه بیش تری را به وی تحمیل كنند.

پیش از این هم شركت ارتباطات سیار درباره تماس های مشكوك و ناشناس هشدار داده بود كه با عنایت به اینكه این شماره ها می تواند از هر كشوری باشد، هیچ راهی برای شناخت آن ها وجود ندارد. ازاین رو درصورت مشاهده تماس بی پاسخ (Missed Call) از جانب شماره‏ های بین المللی ناآشنا و نامتعارف از برقراری تماس مجدد با آن ها جدا خودداری كنید چونكه در صورت گرفتار شدن مشترك به این مشكل، پرداخت قبوض برعهده‏ ی مشترك است.
1397/07/29
13:37:49
5.0 / ۵
5179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد با شماره های بین المللی ناآشنا تماس نگیرید!
نظر شما در مورد با شماره های بین المللی ناآشنا تماس نگیرید!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها