سردار جلالی در رزمایش مقابله با تهدیدات احتمالی:

دشمن از فضای سایبر برای تولید آشوب استفاده می نماید، با پشتیبانی از دولت دربرابر تهدیدات می ایستیم

دشمن از فضای سایبر برای تولید آشوب استفاده می نماید، با پشتیبانی از دولت دربرابر تهدیدات می ایستیم برتریها: رئیس سازمان پدافند غیر عامل كشور اظهار داشت: همه دستگاه ها باید با صدمه شناسی به موقع و عرضه راهكارهای عملی برای كاهش صدمه پذیری و تولید سازوكار، تحریم ها را دور بزنند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی عصر امروز (شنبه - 12 آبان) طی سخنانی در رزمایش مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن در وزارت كشور با اشاره به سخنان رهبری در دیدار اخیر با مسئولان سازمان پدافند غیرعامل، اظهار داشت: امروز تهدیدات بسیار متنوع و گسترده شده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر اهمیت پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات تاكید داشتند.
وی به تهدیدات موجود در فناوری و انتقال تهدیدات سایبری و فناوری به سایر حوزه ها اشاره نمود و اضافه كرد: هوشمندسازی اشیاء و به شكلی شهر هوشمند در كنار مزایایی كه دارد قابلیت كنترل از طریق دور را هم داراست. پس دشمن با نفوذ می تواند از تجهیزات در جهت اهداف خود استفاده كنند.
جلالی تهدیدات سایبری و جنگ اقتصادی را راهكار جدید دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی دانست و اظهار نمود: دشمنان، مردم را هدف قرار داده اند كه به وسیله فضای سایبر و شبكه های اجتماعی و مجازی و با استفاده از اقتصاد در آنان تولید نارضایتی و آشوب كنند.
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند كه جنگ نخواهد شد و مذاكره هم نمی نماییم پس باید با پشتیبانی از دولت در مقابل تهدیدات گسترده دشمنان انقلاب بایستیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور تصریح كرد: ما باید كاركردهای ضروری زیرساخت ها را حفظ و تداوم بخشیم، چونكه دشمنان می خواهند با استفاده از تحریم و فشار اقتصادی در راه عرضه خدمت رسانی دولت به مردم خلل تولید كند.

وی وابستگی متقابل زیرساخت های كشور را یكی از موارد قابل توجه در پدافند غیرعامل دانست و اظهار داشت: باید با تولید زیرساخت ها و شناخت دقیق تهدیدات با آن مقابله نماییم.

جلالی تحریم های سایبری را یكی از تهدیدات موجود برای كشور دانست و اظهار نمود: شیوه خدمات سایبری كشور نباید با تحریم و اختلال دچار مشكل شود. از جانب دیگر استان ها باید طرح ویژه ای برای مقابله با تهدیدات هوشمند دشمنان داشته باشد تا در زمان لازم فرمان ضروری را دریافت و به موقع عمل كنند.

وی با اشاره به تشكیل ستاد اقدام ویژه در دولت، اظهار داشت: همه دستگاه ها باید با صدمه شناسی به موقع و عرضه راهكارهای عملی برای كاهش صدمه پذیری و تولید سازوكار، تحریم ها را دور بزنند.

جلالی با اشاره به اقدامات انجام شده از جانب سازمان پدافند غیرعامل كشور برای شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت اظهار داشت: در برنامه هایی كه برای شهرهای دارای جمعیت بالا به صورت طرح جامع استانی پیش بینی شده است، بر مبحث آموزش و مصون سازی زیرساخت ها در برابر تهدیدات انسان ساخت تاكید ویژه ای شده تا بتوانیم ظرفیت های مقابله با تهدیدات دشمن را بالا ببریم.1397/08/13
12:08:39
5.0 / ۵
4432
تگهای خبر: تولید , خدمات , سایبر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دشمن از فضای سایبر برای تولید آشوب استفاده می نماید، با پشتیبانی از دولت دربرابر تهدیدات می ایستیم
نظر شما در مورد دشمن از فضای سایبر برای تولید آشوب استفاده می نماید، با پشتیبانی از دولت دربرابر تهدیدات می ایستیم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها