نمایشگاه فناوری چین، فرصتی برای معرفی تكنولوژی ایرانی

نمایشگاه فناوری چین، فرصتی برای معرفی تكنولوژی ایرانی برتریها: پكن- نمایشگاه بین المللی فناوری های پیشرفته چین كه با حضور شركت های بزرگی از كشورهای مختلف جهان در شهر ؛شنژن؛ واقع در استان گوانگ دونگ در جنوب چین برگزار گردید فرصت مهمی برای معرفی تكنولوژی و تولیدات فناورانه ایران به جهان فراهم نمود.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا این نمایشگاه كه تولیدكنندگان فناوری های پیشرفته از كشورهای مختلف جهان همچون ایران دستاوردهای خودرا در آن به معرض دید همگان قرار دادند زمینه ای شد تا شركت ها و بازدید كنندگان خارجی و چینی با توانمندی های علمی و دانش فنی ایرانی ها بیشتر آشنا گردند.
نمایشگاه امسال با عنوان پایبندی به اصل ارتقا توسعه كیفی، علمی و فنی تشكیل و در شش بخش نمایشگاهی، همایش، كنفرانس فنی و حرفه ای، فعالیت های حمایتی و تبادل استعدادها و فناوری های هوشمند برگزار گردید كه جمهوری اسلامی ایران در بیشتر بخش های ان فعال بود.
همزمان همایشی باز با حضور نمایندگان ایران و دیگر كشورها درباب فناوری های پیشرفته علمی و فنی در حاشیه این نمایشگاه برگزار گردید و شركت كنندگان درباره راه های گسترش همكاری های ذی ربط با یكدیگر رایزنی كردند.
نمایش دستاوردهای پیشرفته علمی و فنی از كشورهای آسیایی و اروپایی و همین طور تكنولوژی های جدید در این نمایشگاه، موجب شد تا بازدیدكنندگان استقبال گرمی از آن داشته باشند پاویون جمهوری اسلامی ایران یكی از غرفه هایی بود كه مورد استقبال زیاد بازدید كنندگان قرار گرفت.
'مجید نجفیان' مجری پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه به ایرنا اظهار داشت: در پاویون ایران كه برای چهارمین دوره متوالی شركت كرده بود 6 شركت دانش بنیان، فرصت ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بدست آوردند.
او اظهار داشت: در بیستمین دوره این نمایشگاه بیشتر از سه هزار و 500 شركت چینی به همراه شركت هایی از بیشتر از 30 كشور محصولات خود در سرفصل حوزه های خانه هوشمند، سلامت هوشمند، شهر هوشمند، رباتیك، لیزر و فوتونیك، انرژی و هوافضا به مخاطبین نمایش كردند.
او به رئوس محصولات و فناوری های ارائه شده جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: سه محصول در حوزه سلامت برپایه IOT، نرم افزار انجام تست های توان بخشی حركتی و سه محصول در حوزه پلتفرم اینترنت اشیاء و IPTV همچون این محصولات بود.
به گفته وی شناسایی و تحلیل محتوای صوتی و تصویری، سامانه نظارت تصویری هوشمند و رباتیك، تشخیص چهره، تشخیص رفتار، بررسی رفتار گروهی، پردازش سیگنال اجتماعی و... از دیگر تولیدات به نمایش در آمده در این نمایشگاه توسط ایران بود.
نجفیان افزود: همین طور در این نمایشگاه خدمات و نرم افزارهای حوزه فرهنگ سازی، آموزش، مشاوره، طراحی و ساخت تجهیزات مختلف و آزمایشگاه به نمایش در آمد.
مجری پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه اضافه كرد: نشست فرصت های همكاری فناوری با ایران در حوزه های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء هم در حاشیه این نمایشگاه برگزار گردید.
به گفته وی این رویداد فرصتی برای شركت های ایرانی بود تا توانمندی های خودرا از این طریق به بازارهای خارجی ارائه نموده و بدنبال جذب فرصت های صادرات، تعریف همكاری های دو جانبه و جذب سرمایه گذاری باشند.
'وانگ ویجونگ' دبیركل كمیته حزب كمونیست شهر شنژن هم در مورد اهمیت این نمایشگاه گفت برگزاری نمایشگاه و فعالیت های مرتبط نشان داده است علوم و فناوری های پیشرفته نقش مهمی در پیشرفت دنیا دارد و همزمان كشورها می خواهند به نوآوری بیشتر از قبل اهمیت بدهند.
كمیته سازماندهی این نمایشگاه از چین و وزارت بازرگانی باز در جریان همایش و كنفرانس فنی خاطر نشان كردند كه پكن به دنبال گسترش همكاری ها در این زمینه ها با دیگر كشورهای دنیا است.
تعمیق همكاری های بین المللی علمی و نوآوری فنی، بكارگیری استعدادها، بالا بردن توان رقابتی، تمركز بر دستاوردهای فنی پیشرفته و توسعه اقتصاد پیشرفته فنی همچون موضوعات دیگر نمایشگاه بود.
'لی شی' دبیر حزب كمونیست استان 'گوانگ دونگ' ثروتمندترین استان چین هم در این نمایشگاه گفت كشورهای مختلف دنیا می خواهند با چین و با یكدیگر ارتباطات گسترده تر علمی و فنی داشته باشند و این نمایشگاه چنین فرصتی را در اختیار آنها قرار داده است.
نجفیان، مجری پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه ادامه داد توسعه با شتاب علوم و فنون در دنیا و سرمایه نوآوری برای بشریت و همین طور كمك به پیشرفت های علمی و فنی موسسات همچون مسایلی بود كه شركت های حاضر در نمایشگاه همچون طرف های ایرانی درباب آنها بحث و تبادل نظر كردند.
این نمایشگاه به شركت كنندگان و خبرنگاران خارجی مقیم چین باز این فرصت را داد كه با تازه ترین دستاوردها و پیشرفت های علمی و فنی آشنایی پیدا كنند.
امسال بخش نمایشگاهی موسسات جدید و شركت های علمی و فنی باز در این نمایشگاه افتتاح شد و نوآوری های در این عرصه همچون موضوعات مهم مطروحه در این فعالیت بزرگ علمی بود.
حضور شركت های فناور ایرانی در سال های قبل در این نمایشگاه سبب عقد قراردادهای تجاری میان این شركت ها و شركت های علاقه مند چینی شده بود.
طی دو پارسال روند صادرات كالاهای نانویی ایران به چین روند افزایشی داشته است كه پیش بینی میگردد فعالیت شركت های فناورانه ایرانی در چین به واسطه راه اندازی پاویون دائمی جمهوری اسلامی ایران در شانگهای كه بخشی از آن به كالاهای فناورانه و دانش بنیان اختصاص دارد افزایش یابد.
آساق**231**1904**


1397/09/04
17:14:48
5.0 / ۵
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نمایشگاه فناوری چین، فرصتی برای معرفی تكنولوژی ایرانی
نظر شما در مورد نمایشگاه فناوری چین، فرصتی برای معرفی تكنولوژی ایرانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها