ضرورت تولید واحد پژوهش و فن آوری در شركت نفت گچساران

ضرورت تولید واحد پژوهش و فن آوری در شركت نفت گچساران برتریها: مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به فعالیت هفت هزار پرسنل این شركت اظهار داشت: تولید واحد پژوهش و فن آوری در شركت نفت این شهرستان ضروری می باشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، هوشنگ صیدالی روز دوشنبه در نشست معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور با نخبنگان صنعتی و دانشگاهی استان كهگیلویه و بویراحمد در گچساران اضافه كرد: بیش از 2 هزار قلم كالای فنی مورد نیاز این شركت از سال قبل تابحال باهدف حمایت از تولید داخلی، توسط تولیدكنندگان كشورمان تولید شده است كه این امر گواهی بر توان بالای متخصصان شركت نفت گچساران است.
وی بیان كرد: هم اكنون واحد پژوهش و فن آوری شركت نفت این شهرستان زیرنظر مناطق نفتخیز جنوب فعالیت می كند.
صیدالی با اشاره به نقش شركت نفت گچساران در اقتصاد ملی اضافه كرد: این شركت كمترین نقشی در توسعه اقتصادی استان و شهرستان نداشته است كه با راه اندازی واحد پژوهش و فن آوری می توان هم نقش اثرگذاری در حمایت از نخبگان داشت و هم زمینه اشتغال بكار تعدادی نیروی انسانی را فراهم كند.
وی با یادآوری تلاش چندین روزه برای مهار آتش در دكل 95 كه از هفتم آبان سال جاری دچار آتش سوزی شد اظهار داشت: این در شرایطی كه با انجام هزینه 2 روز از درآمد این چاه نفت امكان پژوهش و دستیابی به تكنولوژی مهار آن می توانستیم دست پیدا كنیم كه این امر نمونه عینی از اهمیت راه اندازی مركز پژوهش و فن آوری است.
وی، حمایت از سازندگان و تولید كنندگان داخلی و توانمند سازی آنها را در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری دانست.
شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران زیرمجموعه شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب، در زمینه استخراج، پالایش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می كند.
شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران در چهار استان فارس، بوشهر، كهگیلویه وبویراحمد و خوزستان فعالیت دارد.
این شركت دارای 10 واحد بهره برداری، 10 واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمك زدایی و بیش از 6 هزار و 700 كیلومتر خط لوله انتقال نفت است.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی كهگیلویه وبویراحمد قرار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد واحد گچساران هم در این نشست اظهار داشت: آماده واگذاری ساختمان شماره 3 این دانشگاه برای راه اندازی واحد پژوهش و فن آوری شركت نفت هستیم.
اسدالله ملك زاده اضافه كرد: این ساختمان به مساحت 30 هزار متر مربع در نزدیكی ساختمان های اداری شركت نفت محل مناسبی برای تولید واحد پژوهش و فن آوری است.
وی بیان كرد: دانشگاه آزاد گچساران با داشتن 2 هزار دانشجوی تحصیلات تكمیلی، 30 استادیار، چهار دانشكده و 60 هكتار فضای آموزشی و پژوهشی ظرفیت خوبی برای رشد فنآوری و نوآوری دارد.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران درجنوب غربی كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.


 

1396/08/22
19:31:45
5.0 / ۵
4610
تگهای خبر: دانش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت تولید واحد پژوهش و فن آوری در شركت نفت گچساران
نظر شما در مورد ضرورت تولید واحد پژوهش و فن آوری در شركت نفت گچساران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها