دبیر شورای عالی فضای مجازی خبرداد:

صدور مجوز برای كانال های تلگرام

صدور مجوز برای كانال های تلگرام برتریها: دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور، از صدور مجوز فعالیت برای 17 هزار كانال فعال دارای بیش از پنج هزار عضو در پیام رسان تلگرام اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، سید ابوالحسن فیروزآبادی روز سه شنبه ضمن بازدید از یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال با حضور در غرفه ایرنا، در مورد اقدامات شورا برای تولید محتوا در فضای مجاری با بیان اینكه، دراین خصوص یك سند تقسیم كار به منظور سامانددهی تولید محتوا، تنظیم شده است اضافه كرد: البته نگاه ما در شرایط فعلی بیشتر سالم سازی محتوا و رعایت الزامات است به طورمثال نوع محتوا جهت استفاده گروه های سنی بایستی مشخص شود.
وی افزایش سواد مجازی را یكی دیگر از مسائلی عنوان نمود كه درسند فوق الذكر مورد تاكید قرار گرفته است و با اشاره به استفاده های نامناسب از فضای مجازی اظهار داشت: دراین رابطه همینطور با پایش صورت گرفته یك برنامه آموزشی جهت استفاده درمناطق مختلف كشور طراحی شده است.
فیروزآبادی در مورد برنامه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از پیام رسان های داخلی هم با اشاره به اینكه این شورا به تازگی در این ارتباط مصوبه ای داشته است، اظهار داشت: چند دستگاه برای اعلام برنامه های حمایتی خود ازاین سند مشخص شده اند.
وی اضافه كرد: بعنوان مثال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است حمایت های تعرفه ای و تولید شبكه ها و زیرساخت های مناسب و اقدامات تشویقی در این خصوص داشته باشد، ضمن اینكه قوه قضائیه هم قرار شد سندی تهیه كه بر مبنای آن فعالان رسانه های داخلی به لحاظ برخورد قضایی از شرایط مناسب تری نسبت به شرایط فعلی برخوردار شوند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: بطور مثال مسوولیت مطالبی كه در پیام رسان ها مورد استفاده قرار می گیرد بر عهده كسانی است كه محتوا را تولید می كنند وخود پیام رسان مجرم تلقی نمی شود مگر اینكه آنها توجهی به مصادیق جرم نداشته باشند.
وی در مورد طرح طبقه بندی اینترنیت هم با اشاره به اینكه درحال آماده سازی آن هستیم اظهار داشت: هنوز این طرح برای شورا آماده نشده است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همینطور در مورد وضعیت انتقال سرورها به داخل كشور نیزگفت: این برنامه بصورت جدی در حال پیگیری است و در صورتی كه همكاری لازم صورت نگیرد، این شورا تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد نمود.
وی همینطور یكی از مسائل بسیار مهم در امنیت فضای مجازی را شناسایی هویت افراد دانست با تاكید بر اینكه، ما بدنبال آن هستیم كه با احراز هویت افراد در فضای مجازی محكم ترگام برداریم، اظهار داشت: كارت هوشمند ملی در این بخش می تواند نقش بسیار مناسبی ایفا كند.
فیروز آبادی خاطرنشان كرد: طبق برنامه از سال 1397 به بعد خیلی از خدمات در كشورهمچون بانكی، حمایتی، بهداشتی، و ایمنی تنها با استفاده از كارت هوشمند ملی عرضه خواهد شد كه البته با شروع سال 1397 این برنامه به تدریج و در بعضی بخش ها شروع خواهد شد.
وی در ادامه همینطور در ارتباط با آخرین وضعیت مسدود كردن 8 هزاركانال تلگرامی كه محتوای نامناسب تولید می كنند هم با بیان اینكه، این مورد باید از قوه قضائیه پیگیری شود اضافه كرد: البته قوه قضائیه در این ارتباط جلسات مشتركی با وزارت ارتباطات داشته اند و تصمیماتی هم دراین خصوص اتخاذ شده است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همینطور درمورد تعداد كانال های دارای مجوز بیش از پنج هزار عضو هم اظهار داشت: درحال حاضر حدود 17 هزار كانال مجوز گرفته اند و بزودی برای كسانی كه برای دریافت مجوز رجوع نكرده اند یك بسته اعلام خواهد شد.
فیروزآبادی همینطور نمایشگاه دیجیتال امسال را نسبت به سال قبل در ابعاد مختلف از جمله فضا و تنوع موضوعی مطلوب تر دانست و دلیل خویش را رشد فزاینده در ضریب رشد اینترنت و پهنای باند در كشور، افزایش تعداد كانال ها و در كل توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در كشور دانست.
دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه در مورد استقبال از یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال هم اظهار نمود: مخاطب این نمایشگاه به طور حتم مخاطب كیفی است.
یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال تا 26 آبان ماه جاری همه روزه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان و بازدید كنندگان است.

 

1396/08/24
21:55:24
5.0 / ۵
5440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صدور مجوز برای كانال های تلگرام
نظر شما در مورد صدور مجوز برای كانال های تلگرام
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها