رشد ۱۳۴ درصدی فناوری فضایی در كشور

رشد ۱۳۴ درصدی فناوری فضایی در كشور به گزارش برتریها رییس سازمان فضایی ایران از رشد ۱۳۴ درصدی فناوری فضایی كشور اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا دكتر مرتضی براری امروز در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت های كشور در حوزه های بالادستی و پایین دستی حوزه فضایی، اضافه كرد: این توسعه به گونه ای است كه امروزه اقتصاد فضاپایه در كشور شكل گرفته و در حال رشد است.

وی رشد اقتصاد فضاپایه كشور در ۱۰ سال اخیر را ۱۳۴ درصد دانست و اظهار نمود: این در شرایطی است كه متوسط رشد این اقتصاد در دنیا ۱۷.۴ درصد است.

براری سهم اقتصاد فضایی در GDP دنیا را ۴۵ صدم درصد اعلام نمود و خاطرنشان كرد: این عدد تا ۲۰ سال آینده به ۴ تا ۸ درصد خواهد رسید.

رییس سازمان فضایی با تاكید بر لزوم پر رنگ تر شدن سهم اقتصاد فضا پایه در كل اقتصاد كشور، افزود: ۷۶ درصد اقتصاد امروز در اختیار بخش خصوصی است؛ چون كه این فناوری بستر مناسبی برای توسعه كشورها فراهم نموده است.
براری در عین حال با اشاره به اینكه كشور برای توسعه این فناوری با چالش هایی مواجه می باشد، ابراز امیدواری كرد كه این چالش ها با همكاری محققان رفع گردد.1397/10/17
13:36:09
5.0 / ۵
5030
تگهای خبر: پژوهش , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رشد ۱۳۴ درصدی فناوری فضایی در كشور
نظر شما در مورد رشد ۱۳۴ درصدی فناوری فضایی در كشور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها