انگلیس هواوی را برمی گرداند؟

انگلیس هواوی را برمی گرداند؟ به گزارش برتریها به نظر می آید كه بریتانیا می خواهد به همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه زیرساخت های شبكه اینترنت ۵G ادامه دهد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، ماجرا از اوایل سال قبل میلادی با ممنوعیت استفاده سران و مقامات كاخ سفید و دولت ترامپ از گوشیهای هوشمند و محصولات توسعه داده شده توسط شركت های چینی نظیر هواوی و زد تی ای (ZTE) آغاز شد كه پس از آن اتهاماتی نظیر احتمال جاسوسی از اطلاعات خصوصی كاربران آمریكایی و همینطور همكاری این شركت ها با دولت چین عنوان شد كه با وجود اینكه هواوی بارها تمامی این اتهامات را رد و تكذیب نمود، آمریكا به كوشش برای تخریب نام و آوازه این غول تكنولوژی و همینطور متقاعد كردن سایر كشورهای هم پیمانش نظیر استرالیا، نیوزلند، كانادا، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی نظیر آلمان و بریتانیا ادامه داد.
با عنایت به افزایش روزافزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
شركت هواوی بدون شك یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی و اصلی ترین مهره های فعال در زمینه توسعه زیرساخت های شبكه اینترنت ۵G در جهان است كه در طول یك سال اخیر از جانب دولت كشورهای خیلی از جمله آمریكا تحت فشارهای زیادی قرار گرفت و این امر تا حد زیادی جلوی گسترش فعالیت هایش را گرفت چونكه خیلی از این كشور قراردادهای همكاری خویش را با هواوی موقتاً متوقف اعلام نمودند تا نگرانی های امنیتی آنها برطرف شود.
حالا به نظر می آید كه بریتانیا می خواهد به همكاری با این شركت چینی به منظور توسعه زیرساخت های شبكه اینترنت ۵G در این كشور ادامه دهد چونكه به عقیده خیلی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری، در صورتیكه كشورهای پیشرفته در جهان اقدامات لازم برای توسعه این تكنولوژی را انجام نداده و زیرساخت های مربوط به ۵G را فراهم نیاورند، امكان دارد برای همیشه از قافله جای مانده و كشورهای دیگر در این رقابت تنگاتنگ پیروز شوند.
تلگراف در گزارشی كه در این خصوص منتشر نموده نوشته است كه ترزا می، نخست وزیر انگلستان اخیرا مجوز همكاری و ادامه فعالیت هواوی برای توسعه و تأمین قطعات موردنیاز شبكه اینترنت ۵G كه هسته مركزی و اصلی فناوری مذكور را تشكیل نمی دهد، صادر كرده است كه این دستور شامل آنتن و برخی دیگر از بخش های تشكیل دهنده شبكه نسل پنجم اینترنت می شود و این بدان معناست كه تراشه های توسعه داده شده توسط این شركت در زیرساخت های این كشور به كار گرفته نخواهد شد ازاین رو جای هیچ گونه نگرانی امنیتی هم وجود ندارد.
این تصمیم كه توسط شورای امنیت ملی بریتانیا با ریاست ترزا می، اتخاذ شده است نشان داده است این كشور برخلاف آنكه هنوز از وضعیت امنیت سایبری و فعالیت هواوی برای توسعه ۵G اطمینان حاصل نكرده است، نمی خواهد فرآیند و روند حركت به سمت و سوی نسل پنجم شبكه اینترنت ۵G را به خاطر یك احتمال و نگرانی های امنیتی آمریكا به تعویق و مخاطره بیاندازد.
چندی قبل بود كه اخبار دیگری در رسانه ها منتشر گردید كه نشان می داد آلمان هم احتمالاً از تحریم توقف فعالیت هواوی منصرف شده و می خواهد به همكاری با این غول تكنولوژی چینی ادامه دهد.1398/02/05
15:01:37
5.0 / ۵
4820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انگلیس هواوی را برمی گرداند؟
نظر شما در مورد انگلیس هواوی را برمی گرداند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها