استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت

استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت برتریها: ۶۰ ماهواره نخست ˮاستارلینكˮ شركت ˮاسپیس ایكسˮ كه تقریباً یك هفته است در حال گردش به دور زمین هستند، صفحات خورشیدی خویش را با موفقیت باز كردند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ماهواره های استارلینك بخشی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵، با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد.
وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
ماسك باید حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند حداقل پوشش اینترنت را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد.
۶۰ ماهواره اولیه این مأموریت بیشتر از یك هفته گذشته به فضا ارسال شدند كه حال یكی از سخنگوهای شركت "اسپیس ایكس" اعلام نموده كه ماهواره های "استارلینك" صفحات خورشیدی خویش را با موفقیت باز كرده، نیروی مثبت تولید كرده و با ایستگاه های زمینی ارتباط برقرار كرده اند.
انتظار می رود كه این ماهواره ها تا ۳ تا ۴ هفته به ارتفاع كامل خود نرسند. البته اغلب این ماهواره ها از سیستم پیش رانش برای رسیدن به ارتفاع مؤثر استفاده كردند و برای تماس اولیه خود از آنتن های پهنای باند كه توسط صفحات خورشیدی حمل می شود، استفاده می نمایند.1398/03/12
15:40:17
5.0 / ۵
4239
تگهای خبر: اینترنت , تولید , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت
نظر شما در مورد استارت موفق استارلینك برای دسترسی جهانی به اینترنت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها