استاندار مركزی

تقویت پژوهش در رونق اقتصادی

تقویت پژوهش در رونق اقتصادی به گزارش برتریها استاندار مركزی اظهار داشت: ردپای پژوهش و فناوری به عنوان عاملی اثرگذار در رونق اقتصادی و تولید ثروت باید روز به روز در بخش های مختلف استان تقویت شود.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، سید علی آقا زاده روز سه شنبه در نشست كارگروه تخصصی آموزش، پژوهش و فناوری استان مركزی در اراك اضافه كرد: اقتصاد تك محصولی و وابسته به نفت برازنده كشور نیست و باید با بهره گیری از ظرفیت پژوهش مرزهای دانشی در حوزه های مختلف بسط یابد و از همه بخش ها و ظرفیت ها در پیشبرد اقتصاد و تولید استفاده بهینه صورت گیرد.
وی بیان كرد: استان مركزی شاخص های برجسته در حوزه صنعت، كشاوری و دانشجویی دارد و نیاز است با پیوند هدفمند این عرصه ها با خدمات فناوری جدید و پژوهش های كاربردی با همت مراكز علمی و دانشگاهی و پژوهشگران قابلیت های مذكور بیش از گذشته بدرخشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مركزی هم در این نشست اظهار داشت: كمیته انتخاب پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی استان مركزی به این نهاد واگذار شده است.
رقیه یادگاری اضافه كرد: 30 پژوهش از دستگاه های مختلف این استان به سازمان برنامه و بودجه استان مركزی ارسال شده كه كار داوری و انتخاب پژوهش های برتر اول آذرماه امسال انجام می گردد.
وی بیان كرد: 10 داور از دانشگاه ها، مركز تحقیقات جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش مسئولیت داوری این پژوهش ها را برعهده دارند كه در مجموع سه پژوهش به عنوان برتر انتخاب خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مركزی ادامه داد: در هفته پژوهش امسال (چهارم تا 11 آذرماه) سه دستگاه اجرایی این استان هم كه از اعتبارات پژوهشی استفاده بهینه كرده باشند هم انتخاب و معرفی می گردند.
مدیركل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری مركزی در این نشست اظهار داشت: پژوهش و تحقیق عامل مهم برای توسعه متوازن است و باید بیش از پیش در كشور و استان مركزی مورد توجه قرار گیرد.
سعید موسایی اضافه كرد: هدفگذاری امور در استان باید به گونه ای باشد كه هیچ اقدام و حركتی بدون تحقیق و پژوهش صورت نگیرد.
وی بیان كرد: شعار هفته پژوهش امسال، 'پژوهش تقاضا محور، تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال' نامگذاری شده و نیاز است كه دستگاه های اجرایی این مهم را در رویه ها و تكالیف خود لحاظ كنند.
در این نشست در مورد اجرای برنامه های مختلف هفته پژوهش در استان مركزی بحث و تبادل نظر شد.

 

1396/08/30
15:21:08
5.0 / ۵
5362
تگهای خبر: دانش , فناوری , پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تقویت پژوهش در رونق اقتصادی
نظر شما در مورد تقویت پژوهش در رونق اقتصادی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها