معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری مطرح كرد:

افزایش ثبت شكایات در سامانه ۱۹۵ كاهش مدت زمان پاسخگویی

افزایش ثبت شكایات در سامانه ۱۹۵ كاهش مدت زمان پاسخگویی برتریها: معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از رسیدگی و پاسخگویی به 24 هزار و 621 شكایت حوزه ICT در چهار ماهه اول سال جاری آگاهی داد.


به گزارش برتریها به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجید حقی اظهار داشت: از شروع سال ۹۸ تا اختتام تیرماه، ۳۰ هزار و ۷۵۸ شكایت در سامانه پاسخگویی به شكایات ۱۹۵ ثبت شده بود كه به ۲۴ هزار و ۶۲۱ شكایت رسیدگی شده و ۶ هزار و ۱۳۷ شكایت در حال رسیدگی است.
وی درباره میزان شكایت های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ به تفكیك نوع سرویس، اضافه كرد: حدود ۹۳ درصد از شكایت های ثبت شده به موضوعات اینترنت (۵۱ درصد)، تلفن همراه (۲۷ درصد) و تلفن ثابت (۱۵ درصد) و ۷ درصد نیز به سرویسهای خدمات ارزش افزوده، تشعشعات، خدمات پستی و دفاتر پیشخوان اختصاص دارد.

كاهش مدت زمان پاسخگویی به شكایات از ۶ به ۲ روز
حقی اظهار نمود: باوجود افزایش ماهانه تعداد شكایات ثبت شده در سامانه، مدت زمان پاسخگویی به این شكایات از شش روز كاری در فروردین ماه به دو روز كاری در تیرماه كاهش یافته است.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری درباره مصداق شكایات ثبت شده اظهار داشت: پشتیبانی و ارائه خدمات، كیفیت سرویس، مشكلات مالی و تعرفه، عدم آنتن دهی، پیامك متنی، خدمات مالكیت و سیمكارت، تشعشعات، ترابردپذیری، خدمات ارزش افزوده تلفن همراه و بسته های تركیبی؛ به ترتیب از مصداق های پر تكرار شكایات ثبت شده است.
وی ارسال پیامك كد رهگیری ثبت شكایت در سامانه با ماسك (Mask) ۱۹۵، اصلاح پروسه ثبت و رسیدگی به شكایات به منظور ایجاد سرعت بیشتر به روند رسیدگی به شكایات مردمی، اتصال سامانه ۱۹۵ به سامانه شاهكار برای احراز هویت مشتركین در زمان ثبت شكایت و به روزرسانی عنوان و مصداق های شكایات با عنایت به سوژه و نوع خدمات ارائه شده اپراتورها را از اقداماتی عنوان نمود كه در امتداد بهبود پروسه ثبت و پاسخگویی به شكایات مردمی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است.
حقی درباره برنامه اقدامات آینده برای بهبود سامانه ۱۹۵ و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به شكایات حوزه ICT، اشاره كرد: راه اندازی سامانه ثبت "درخواست" با هدف تفكیك موضوعات مربوط به شكایت و درخواست، افزودن منوی راهنما در هر یك از مراحل ثبت شكایات در سامانه به منظور اطلاع رسانی صحیح به مشتركین در زمان ثبت شكایت و طراحی و پیاده سازی پروسه رسیدگی به شكایت با سوژه "جمع آوری سرویس"؛ از برنامه هایی است كه می خواهیم امسال عملیاتی نماییم.
منبع:

1398/05/16
15:47:30
5.0 / ۵
4255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش ثبت شكایات در سامانه ۱۹۵ كاهش مدت زمان پاسخگویی
نظر شما در مورد افزایش ثبت شكایات در سامانه ۱۹۵ كاهش مدت زمان پاسخگویی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها