نرم افزار امنیتی روسی ضد امنیتی بوده است!

نرم افزار امنیتی روسی ضد امنیتی بوده است! برتریها: تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در منابع خبری نشان داده است كه نرم افزار امنیتی كاسپرسكی سالها به وب سایت های مختلف امكان ردیابی كاربران محصولات این شركت را می داده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، برمبنای افشاگری های یك خبرنگار آلمانی بنظر می رسد كه شركت روسی توسعه دهنده نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس های كاسپرسكی سالهای طولانی به مدیران و مسئولان سایت های مختلف در جهان اجازه می داده تا كاربرانی را كه از محصولات این شركت استفاده می نمایند، ردیابی كند.
این مساله كه حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران نرم افزارهای كامپیوتری را زیر سوال برده و به چالش می كشاند، به شدت از طرف كارشناسان و منتقدان فعال در حوزه امنیت سایبری مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفته است؛ به شكلی كه به باور خیلی از كارشناسان و تحلیلگران امكان دارد در صورت تایید این خبر، شركت كاسپرسكی سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را از دست بدهد.
بر طبق این گزارش های انتشار یافته كه در وب سایت tom's guide نیز آمده است، نرم افزار امنیتی كاسپرسكی روی یك لپ تاپ به صورت آزمایشی نصب شده بود و پس از بررسی های فراوان معلوم و مشخص شد كه این نرم افزار كد جاوا اسكریپتی را به وب سایت های مختلف می دهد كه شامل یك شماره شناسه برای هر صفحه بازشده در مرورگر اینترنتی است و با هر بار بازشدن باردیگر افزایش و تكثیر می یابد و به این وب سایت ها اجازه می دهد كه كاربرانی را كه از محصولات و نرم افزارهای كاسپرسكی استفاده می نمایند، ردیابی كند.
كارشناسان امنیتی اعتقاد دارند كه حتی با پاك كردن كوكی ها یا استفاده از حالت ناشناس در مرورگرهای اینترنتی نیز این مشكل امنیتی نرم افزارهای كاسپرسكی برطرف نمی گردد و وب سایت ها در هر صورت قادرند كه كاربران موردنظر را ردیابی كنند.
شركت توسعه دهنده نرم افزارهای امنیتی كاسپرسكی نیز با تایید این مشكل و نقص امنیتی اعلام نموده است كه این مشكل كه در تمامی نسخه های آنتی ویروس های كاسپرسكی عرضه شده در پاییز ۲۰۱۵ به بعد وجود داشته، با ارائه یك وصله امنیتی از ماه ژوئن برطرف شده است و كاربران تنها كافی است كه این وصله امنیتی را دریافت و نسخه مورد استفاده خودرا به روزرسانی كنند.1398/06/03
15:04:33
5.0 / ۵
4179
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نرم افزار امنیتی روسی ضد امنیتی بوده است!
نظر شما در مورد نرم افزار امنیتی روسی ضد امنیتی بوده است!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها