نظر وزیر در مورد بسته شدن سایت های دانلود فیلم

نظر وزیر در مورد بسته شدن سایت های دانلود فیلم برتریها: در حالیكه این روزها دانلود فیلم و سریال از وب سایت های ایرانی با مشكل روبرو شده، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر این كه در مبحث فیلترینگ اختیاری ندارد، دستور دادستانی به عرضه دهندگان خدمات میزبانی وب را علت بسته شدن سایت های دانلود فیلم دانست.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، وب سایت های ایرانی ارائه دهنده فیلم ها و سریال های خارجی چند روزی است كه گرفتار مشكل شده اند. اگر به این سایت ها بازگشت كنید، لینك های دانلود غیرفعال است و آنطور كه به نظر می آید، سرورهای داخلی آنها قطع شده است. این مشكل قبل از این هم برای یكی از معروف ترین وب سایت های دانلود فیلم اتفاق افتاده بود.
بعد از این اتفاقات، شایعاتی در خصوص شكایت VODهای ایرانی كه به انتشار فیلم ها و سریال های خارجی به صورت دوبله اقدام می كردند، عنوان شد و كاربران هم پیام ها و كامنت های بسیاری در صفحات شبكه های اجتماعی این VODها و هم چنین شبكه های خارجی پخش كننده فیلم و سریال ارسال كردند تا اعتراض خودرا نسبت به این مساله اعلام كنند.
این در شرایطی است كه بنظر می رسد دستور دادستانی به ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب منجر به اختلال در سرورهای دانلود شده است؛ دستوری كه شركت های ارائه خدمات میزبانی (FCPها یا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) را مكلف كرده از ارائه هرگونه سرویس به دامنه هایی كه هم اكنون در سامانه پالایش كشور فیلتر هستند، اجتناب كنند و همین طور دستور داده باید از ادامه فعالیت این دامنه ها خودداری شود.
از طرفی در صورتیكه خیلی از كاربران توییتر به اختلال در سرورهای دانلود فیلم در سایت ها واكنش نشان داده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مسوول این مساله می دانند، محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به این انتقادات نوشت: "بسته شدن سایت های دانلود فیلم به من مربوط نیست. دادستانی به ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب دستور داده، این وسط من هیچ كاره ام".
وی در پاسخ به كاربری كه پرسیده بود، آیا او یك مقام تشریفاتی است نیز اظهار داشت: مسئولیت ما وصل است، در قطع همان مقام تشریفاتی هم نیستیم.
برخی دیگر به اختیارات وزیر اشاره كردند كه از آن برای جلوگیری از فیلتر سایت ها استفاده نماید كه آذری جهرمی در پاسخ نوشت: وزیر ارتباطات در فیلترینگ اختیاری ندارد كه از آن استفاده نماید. باور كنید اگر داشتم، از این اختیار مدت ها پیش استفاده می كردم.
وزیر ارتباطات همین طور با اشاره به روند فیلتر این سایت های ایرانی دانلود فیلم، اظهار داشت: فردا همه این سایت ها سرورهایشان را از ایران بیرون می برند و راه می اندازند و باردیگر بازار مافیای فیلترشكن رونق می گیرد. بسیاری از كشورها با مشكل عدم رعایت كپی رایت مواجهند و شیوه های بهتری برای مدیریت این مشكل دارند.
وی همینطور خاطرنشان كرده است: البته ما برای اصلاح امور، درخواست یك استفساریه داده ایم در مورد لایحه؛ چون اصلاح قانون جرایم كامپیوتری كه حالا قسمتی از قانون مجازات اسلامی است، بدون تایید دستگاه قضایی حتی در صورت تصویب در مجلس، از طرف شورای نگهبان رد خواهد شد.
سوژه فیلترینگ البته همواره مورد توجه كاربران اینترنتی بوده و وزیر ارتباطات هم بارها مورد آماج حمله های آنها قرار گرفته است. اما هر بار به این مساله اشاره كرده كه وزارت ارتباطات تصمیم گیرنده فیلترینگ سایت ها نیست و حتی بارها اهتمام در رفع فیلترینگ داشته، اما تلاش هایش راه به جایی نبرده است.1398/07/13
14:41:19
5.0 / ۵
4341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نظر وزیر در مورد بسته شدن سایت های دانلود فیلم
نظر شما در مورد نظر وزیر در مورد بسته شدن سایت های دانلود فیلم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها