رییس سازمان حج و زیارت:

۳۹۵ زائر گمشده در اربعین پیدا شدند

۳۹۵ زائر گمشده در اربعین پیدا شدند به گزارش برتریها رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: تنها در چهار روز به ۳۹۵ نفر از گمشدگان در مراسم پیاده روی اربعین امدادرسانی شده است.


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان، امداد گمشدگان و راهنمایی زائرین را همچون مأموریت های اصلی سازمان حج و زیارت در ستاد اربعین دانست و اضافه كرد: ستاد گمشدگان را در مناطق مختلف در عراق و هم مرزهای خروجی فعال كرده ایم و در این رابطه از ظرفیت ها و توان مردمی هم بهره برده ایم.
او افزود: سامانه «مصباح» به این منظور در كنار برخی دیگر از سامانه های مردمی در حوزه امداد و اطلاع رسانی به زائرین در ستاد مشترك گمشدگان به صورت متمركز فعال شده تا ضمن دریافت اطلاعات و اطلاع رسانی به مردم و ارتباط بین بخش های خدماتی و زائرین در این عرصه عملكرد موثری داشته باشد.
او افزود: با ایجاد این سامانه، دو كودك در كوتاهترین زمان ممكن با دریافت اطلاعات از مصباح، والدینشان شناسایی و به خانواده تحویل داده شدند.
رشیدیان اظهار نمود: در بحث امداد گمشدگان همینطور با كنسولگری ها هماهنگی شده تا در راه ماندگان و یا كسانی كه مدارك شان گم می شود با هماهنگی كنسولگری ها به داخل كشور بازگردانده شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: بعضی از گمشدگان كسانی هستند كه به هر علت توسط نیروهای امنیتی در عراق دستگیر می شوند و در صورت اثبات بی گناهی با كمك كنسولگری آزاد و بازگردانده می شوند.
او هلال احمر و امداد پزشكی را یكی دیگر از وظایف نظارتی سازمان حج و زیارت در اربعین امسال ذكر كرد و خاطرنشان كرد: شرح خدمات امداد، نجات و پزشكی با عنایت به نیازهای سفر و تجارب خوب هلال احمر تنظیم و مقرر شده است برای خدمت رسانی بهتر به زائرین اربعین تلاش و اقدام نمایند.
رشیدیان اظهار داشت: با عنایت به حجم بالای زائرین و نیاز خدمات رسانی بیشتر، اورژانس هم در مرز و آن سوی مرز خدمات خوبی عرضه كرده است. ضمن آن كه در شرایط كنونی در مرزهای خسروی، چذابه و هم مهران به ناچار برای خدمات رسانی به جمعیت گسترده زائرین هم مستقر شده اند.
او افزود: در مرز زرباطیه در داخل خاك عراق دو پایگاه اورژانس با آمبولانس مجهز استقرار یافته است و امروز به علت حجم گسترده زائرین عبوری از مهران به سمت كربلا سومین پایگاه مركز پزشكی اورژانس هم در خاك عراق در فاصله حدود دو كیلومتری مرز فعال گشته است.
رئیس سازمان حج و زیارت از دیگر مأموریت های اصلی سازمان در اربعین امسال را خدمات بیمه ای ذكر كرد و اضافه كرد: با عنایت به ظرفیت های گسترده بیمه ایران و تلاش آنها برای خدمت به زائرین اربعین حسینی در كمیته ذی ربط در ستاد اربعین این مجموعه برای پوشش زائرین اربعین انتخاب گردید و با وجود افزایش شرح خدمات، این شركت امسال كاهش قیمت هم داشت.
رشیدیان اظهار نمود: امسال تلاش شد بخشی از اشكالات سال های گذشته با كمك این بیمه رفع گردد. به صورت مسلم در تمام خدمات تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم اما عشق به امام حسین (ع) و خدمت به زائرین اربعین انگیزه مضاعفی برای همكاری و هماهنگی بیشتر همه نهادها و بخش های مردمی برای هم پوشانی و هم افزایی برای ارتقای خدمت به زائرین اربعین است.1398/07/22
12:58:13
5.0 / ۵
4224
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۳۹۵ زائر گمشده در اربعین پیدا شدند
نظر شما در مورد ۳۹۵ زائر گمشده در اربعین پیدا شدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها