تالار گرگ به چاپ چهارم رسید

تالار گرگ به چاپ چهارم رسید به گزارش برتریها رمان تاریخی «تالار گرگ» نوشته «هیلاری منتل» نویسنده انگلیسی با ترجمه علی اكبر قاضی زاده به چاپ چهارم رسید.


تالار گرگ داستانی تاریخی هیلاری منتل (Hilary Mary Mantel) در سال ۲۰۰۹ منتشر گردید. اتفاقات این كتاب كه در فاصله سال های ۱۵۰۰ تا ۱۵۳۵ رخ می دهد، روایتی داستانی از زندگی تامس كرامول (Thomas Cromwell) و صعود وی به قدرت در دربار هنری هشتم است. كرامول وكیل و سیاست مدار انگلیسی بود كه در فاصله سال های ۱۵۳۲ تا ۱۵۴۰ بعنوان یكی از وزیران با نفوذ هنری هشتم مشغول به كار بود.
هیلاری منتل برای نوشتن تالار گرگ در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه ادبی من بوكر شد. این كتاب همینطور نخستین عنوان در لیست بهترین رمان های هزاره سوم به پیشنهاد نشریه گاردین است. تالار گرگ بخشی از یك سه گانه است كه قسمت دوم آن در سال ۲۰۱۲ انتشار یافته و قسمت سوم هنوز انتشار نیافته است.
منتل در تالار گرگ زندگی اجتماعی و اعتقادی مردم انگلستان را در قرن شانزدهم روایت می كند. چشم و هم چشمی های سیاسی كه دامنه آن به خیابان و محله ها و خانه ها هم كشیده می شود، درون مایه این رمان تاریخی است.
نویسنده در این رمان به درون زندگی و روان مردمی می رود كه ۵ قرن پیش زندگی می كردند تا این پرسش را مطرح كند: انسان در گیرودار حادثه تا چه حد استعداد تباهی یا رستگاری دارد؟
در این اثر می خوانیم:
«حالا بلند شو!»
بی رمق، گیج و خاموش با تمامی قامت بر روی سنگ فرش حیاط افتاده بود؛ با سری خم شده به یك سو و چشم هایی چنان خیره ببه دروازه كه گویی نجات بخشی در راه می باشد. اگر كسی ضربه ای كاری می زد، امكان داشت همین حالا او را می كشت.
خونی از بریدگی زخم سرش می جوشید- زخمی كه در اولین ضربت، پدرش به او زد- آرام به سمت صورتش راه می رفت.
علی اكبر قاضی زاده ( ۱۳۲۸ در تهران) كه ترجمه كتاب را برعهده داشته است پژوهشگر حوزه رسانه، ارتباطات و روزنامه نگاری ست. وی در مقدمه آورده است كه نویسنده نمی خواسته تاریخ بنگارد. بنابراین متن كتاب، «در واقع مرور بر یادگاران پررنگ گذشته و عبور از یادمان و خاطره هاست؛ بی هیچ دقت یا اصرار بر دسته بندی و رعایت تقدم زمانی».
از ترجمه های وی آثاری چون مهارت های نوشتن برای مطبوعات، روزنامه نگاری حرفه ای، اخلاق روزنامه نگاری و تجربه های ماندگار در گزارش نویسی در بازار كتاب موجود است.
كتابسرای تندیس، تالار گرگ را اولین بار در سال ۱۳۹۰ منتشر نمود و الان چهارمین چاپ آن در ۸۶۴ صفحه و شمارگان ۵۰۰ نسخه به بازار كتاب رسیده است.


1398/11/10
23:34:39
5.0 / ۵
4394
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تالار گرگ به چاپ چهارم رسید
نظر شما در مورد تالار گرگ به چاپ چهارم رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها