روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی

روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی برتریها: اگر گوشی تان گم شده یا به سرقت رفته، می توانید با استفاده از امكاناتی كه اپراتورها دارند یا قابلیت های خود گوشی، آنرا پیدا كنید. البته این امكان در صورتی برقرار است كه گوشی همراه روشن باشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این روزها و با افزایش چندبرابری قیمت گوشیها در بازار، خریدن باردیگر گوشی آن هم در شرایطی كه گم شده یا به سرقت رفته باشد، هزینه های بالایی برای كاربران دارد. درصورتی كه برخی امكانات از جانب اپراتورها و گوشیها وجود دارند كه با استفاده از آنها می توان گوشیهای گم شده یا سرقتی را ردیابی كرد.
از طرفی درحالی كه گوشیهای دست دوم در بازار رایج است، با اجرای رجیستری و ضرورت ثبت شماره در تلفن همراه، در صورتیكه فردی بخواهد گوشی خودرا بفروشد یا به دیگری منتقل كند، باید حتما فرآیند انتقال مالكیت را انجام دهد؛ بدین سبب بااینكه بحث سرقت و ردیابی گوشیهای سرقتی از اهداف اصلی طرح رجیستری نبوده است، اما این پروژه می تواند به ردیابی گوشیهای به سرقت رفته كمك نماید.
همین طور درصورتی كه گوشی حاوی سیمكارت گم شود یا به سرقت برود، می توانید از راهكارهایی كه اپراتورهای تلفن همراه در نظر گرفته اند استفاده كنید. مشتركان همراه اول برای ردیابی گوشی مفقودشده یا به سرقت رفته خود می توانند شماره سریال گوشی مندرج روی جعبه گوشی را بوسیله خطوط دائمی همراه اول، ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال كنند. مشتركان ایرانسل نیز می توانند بعد از گذشت پنج روز از مسدود كردن خط، كد #۶۱۰۱* را از یك خط ایرانسلی شماره گیری و شماره سریال IMEI گوشی مفقودشده را وارد كند.
گوشیهای هوشمند نیز راه كارهایی را برای یافتن گوشیهای گم شده و به سرقت رفته در نظر گرفته اند. اگر گوشی شما گم شده یا به سرقت رفته باشد، دو چاره كلی برای یافتن مكان فعلی آن وجود دارد كه البته هركدام از این روش ها مستلزم این است كه قبلا چنین مواردی را پیش بینی كرده باشید. بطور كلی یافتن مكان گوشی با استفاده از اینترنت و GPS میسر است.
یكی از این روش ها استفاده از اكانت گوگل است؛ به جهت اینكه بعدا بتوانید از قابلیت Android Device Manager كه یكی از قابلیت های كاربردی گوگل است، استفاده كنید، حتما باید یك دفعه از گوشی اندرویدی خود وارد اكانت جی میل خود شوید. در صورتیكه گوشی شما گم شده باشد، می توانید با وارد كردن اطلاعات اكانت خود، مكان فعلی گوشی خودرا شناسایی كنید.
گزینه دیگر «Lock» است كه با استفاده از این توانایی می توانید در صورت گم شدن گوشی، گوشی خودرا قفل كرده و حتی برای آن پسورد بگذارید. همین طور گزینه Erase برای مواردی است كه گوشی شما گم شده و می توانید با استفاده از این گزینه، اطلاعات حساسی كه در گوشی دارید را پاك كنید. البته در صورتی می توانید از این توانایی استفاده كنید كه گوشی تان به اینترنت متصل باشد. دارندگان گوشیهای آیفون نیز می توانند از قابلیت «Find My iPhone» برای پیدا كردن دستگاه خود استفاده كنند و اقدامات دیگری نیز برای در امنیت نگه داشتن اطلاعات خود انجام دهند.
البته تمامی این اقدامات درصورتی می تواند سودمند باشد كه گوشی از زمانی كه گم شده یا به سرقت رفته، تا زمانی كه شما می خواهید آنرا ردیابی كنید خاموش نشده باشد، برای اینكه در آن صورت تا زمانی كه گوشی بار دیگر روشن شود، امكان ردیابی آن وجود ندارد.
منبع:

1398/11/11
00:34:30
5.0 / ۵
4208
تگهای خبر: اینترنت , خرید , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی
نظر شما در مورد روش ردیابی گوشیهای گم شده یا سرقتی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها