ماجرای هك سایت علی بابا چیست؟

ماجرای هك سایت علی بابا چیست؟ برتریها: روز گذشته اعلام گردید كه برخی از سرورهای علی بابا موردحمله هكرها قرار گرفته و به بعضی از اطلاعات كاربران و سورس كدها دسترسی پیدا كردند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، روز گذشته مدیرعامل شركت فروش اینترنتی خدمات مسافرتی علی بابا از حمله هكرها به سرورها شركت و سرقت اطلاعات كاربران علی بابا آگاهی داد. هنوز از وسعت و جزئیات اطلاعات لو رفته كاربران در این پلت فرم چیزی اعلام نشده اما طبق اعلام علی بابا، مقرر است در اطلاعیه های بعدی اخبار تكمیلی بیشتری درباب این حمله منتشر شود.
مسعود طباطبایی - مدیرعامل علی بابا - در توییتی دراین باره نوشت: «متأسفانه برخی از سرورهای علی بابا موردحمله هكرها قرار گرفته و به بعضی از اطلاعات كاربران و سورس كدها دسترسی پیدا كردند. تیم امنیت علی بابا اقدامات لازم را انجام داده و باتوجه به سرنخ های موجود، این مساله بوسیله نهادهای ذی ربط در حال پیگیری است.»
‏او افزود: «مسئولیت این رخداد را می پذیریم و از كسانی كه به نحوی لطمه دیدن، عذرخواهی كنم. حفاظت از اطلاعات همواره اولویت ما بوده و هست. این اطمینان را به شما می دم كه اقدامات لازم برای جلوگیری از تكرار این اتفاق صورت گرفته و باقدرت بیشتر در جهت حفاظت از حریم خصوصی كاربران پیش خواهیم رفت.»
در این زمینه امیر ناظمی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات - در واكنش به اعلام این خبر توسط مدیرعامل علی بابا در توییتر نوشت: «صداقت شما و همراهی تان برای رشد و توسعه امنیت نشانه ای از تعهد شماست. همین كه پنهان كاری رویه شما نیست و تعهد به شناسایی مشكل و رفع آن دارید، نقطه آغازین توسعه را نشان داده اید. صداقت با مردم خود نشانه یك سرمایه اجتماعی است؛ و هم سازنده آن سرمایه.»
مجید حسینی نژاد، بنیان گذار علی بابا هم دقایقی بعد ضمن انتشار تصویری از بیانیه رسمی علی بابا در ارتباط با این حمله، افزود: «همیشه پشت هر رو دست خوردنی؛ جایی برای یادگیری و رشد هست، صمیمانه عذر می خواهم و مطمئنم كه تیم عالی تكنولوژی و امنیت علی بابا با یادگیری از این اتفاق امنیت را بطور بی حد شایان توجهی بالاتر می برد و شما ما را یادگیرنده، اهل رشد و توسعه خواهید یافت.»
هفته پیش هم طی حمله گسترده هكرها، بزرگ ترین حمله اینترنتی به زیرساخت های كشور را انجام گرفت و موجب ایجاد اختلال چند روزه در اینترنت ایران شد. شهریور امسال نیز برخی وب سایت های عرضه كننده ارز دیجیتال ازجمله ارزجو، اول پرداخت و excoino با حملات بی سابقه ی سایبری و تهدید اخاذی مواجه گشتند تا به ازای دریافت وجه، حملات منع سرویس توزیع شده (DDoS) به این وب سایت ها متوقف شود.
منبع:

1398/11/24
00:55:22
5.0 / ۵
3976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ماجرای هك سایت علی بابا چیست؟
نظر شما در مورد ماجرای هك سایت علی بابا چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها