براساس نتایج افكارسنجی آنلاین برتریها؛

مخالفت مردم با برگزاری چهارشنبه سوری در وضعیت كرونائی

مخالفت مردم با برگزاری چهارشنبه سوری در وضعیت كرونائی برتریها: نتایج افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد بیش از 50 درصد از پاسخگویان با برگزاری آیین های چهارشنبه آخر سال در وضعیت کرونائی موافق نیستند. همین طور 46.7 درصد «تامین نقاط مشخص و امن برای برگزاری مراسم» را بهترین راهکار برای کاهش لطمه های ناشی از مراسم چهارشنبه آخر سال می دانند.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، چهارشنبه سوری نام جشن باستانی ایرانیان است که در غروب آخرین سه شنبه قبل از نوروز برگزار و هر ساله مردم زیادی را به خیابان ها می کشاند.
اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا هفته گذشته افکارسنجی آنلاینی را به موضوع چهارشنبه آخر سال اختصاص داد. پرسش ای این نظرسنجی در ایام ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه روی سایت ایرنا قرار گرفت که افزون بر پنج هزار و ۵۰۰ نفر نظر خودرا ثبت کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست بهترین راهکار کاهش لطمه های ناشی از مراسم چهارشنبه آخر سال را اعلام کنند. براین اساس ۴۶.۷ درصد پاسخگویان «تامین نقاط مشخص و امن برای برگزاری مراسم» را بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز لطمه های جسمی و مالی دانستند.
«برخورد قاطع قضایی با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز» با ۳۲.۱ درصد و «افزایش آگاهی عمومی از خطرات» با ۲۱.۲ درصد از دیگر مواردی بود که مخاطبان به آن رای داده بودند.
در این افکارسنجی، سه پرسش «تا چه میزان با برگزاری آیین های چهارشنبه آخر سال در وضعیت کرونائی و دیگر مخاطرات آن موافقید؟»، «با توجه به شرایط موجود ترجیح می دهید مراسم چهارشنبه آخر سال چگونه برگزار شود؟» و «بهترین راهکار کاهش لطمه های ناشی از مراسم چهارشنبه آخر سال چیست؟» عنوان شد.
نتایج نشان داد، ۵۰.۹ درصد پاسخگویان ترجیح می دهند مراسم چهارشنبه آخر سال «به صورت مجازی» اجرا شود. ۴۹.۱ درصد نیز «برگزاری محدود با رعایت پروتکلهای بهداشتی» را ترجیح می دهند.
پاسخ های مخاطبان نشان میدهد ۵۲.۱ درصد «اصلا» با مخاطرات برگزاری آیین های چهارشنبه آخر سال موافق نیستند. ۲۵ درصد میزان موافقت خودرا «زیاد» و ۱۳.۴ درصد «تاحدی» اعلام نمودند.
همچنین ۹.۵ درصد میزان موافقت خودرا با برگزاری آیین های چهارشنبه آخر سال در وضعیت کرونائی و دیگر مخاطرات آن «کم» بیان نمودند.


سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بمنظور اطلاع رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع ها و مسائل مختلف جامعه از ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای اولین بار در تارنمای اصلی خود راه اندازی نمود.
ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تا کنون توانسته دیدگاه ها و مطالبات عمومی را در ۲۰ نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوع های مختلف همچون همه گیری ویروس کرونا، محدودیت های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت های کرونائی، هتک حرمت مسئولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها و چهارشنبه آخر سال مطرح کند.منبع:

1399/12/26
20:40:28
0.0 / ۵
1006
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مخالفت مردم با برگزاری چهارشنبه سوری در وضعیت كرونائی
نظر شما در مورد مخالفت مردم با برگزاری چهارشنبه سوری در وضعیت كرونائی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها