به مشاركت حداكثری متعهد باشیم

به مشاركت حداكثری متعهد باشیم روزنامه جام جم در یادداشتی نوشت: مشارکت سیاسی و حضور حداکثری در انتخابات در اندیشه حضرت امام (ره) هم حق و هم تکلیف است.


روزنامه جام جم پنجشنبه ۶ خرداد یادداشتی به قلم مهدی چمران نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منتشر نمود که در ادامه می خوانیم: تقویـت انسجام ملی، احساس تکلیف شرعی، احساس مسؤولیت نسبت به کشور، پیـروی از مقام معظم رهبری برای مشارکت در انتخابات و ادای دین به شهیدان همچون متغیرهای انگیزشی هستند که باید در فضای انتخاباتی تقویت شوند.

بدین سبب در این دوره از انتخابات نیز باید کوشش کرد تا بتوانیم شاهد مشارکت حداکثری باشیم. حکومت ها همیشه بـر حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید می کننـد و در این راستا دولتی که بیشـترین مشارکت را در انتخابـات جلـب کنـد، نـه تنهـا در عرصـه داخلـی بلکـه در عرصـه بین المللی نیز از موضع مقتدرانه برخوردار خواهد شد، از طرف دیگر شکی نیست کشوری که سرمایه اجتماعی دارد و مردم نسبت به سرنوشت کشور خود حساس باشند، این حساسیت سبب افزایش امنیت در حوزه های مختلف و مواظبت در مقابل دشمن در برخورد با کشور می شود. بارها در طول دهه های گذشته این مساله را تجربه کرده ایم و به جرأت می توان گفت دوام جمهوری اسلامی در طول بیش از چهار دهه با حجم انبوهی از توطئه های مختلف دشمن، ناشی از همین حضور و دلدادگی مردم به نظام و ایران بوده است.

از سوی دیگر باید به این مساله اشاره شود که شرکت حداکثری در انتخابات از این جهت حائز اهمیت می باشد که مردم و همه ما باید نقش خودمان را در اداره کشور به خوبی ایفا نماییم، زمانی که مشارکت حداکثری نداشته باشیم، نمی توانیم اقتدار کشورمان را در عرصه بین المللی به نمایش بگذاریم، چونکه مشارکت مردم در انتخابات با اقتدار کشور کاملا مرتبط می باشد. البته اساسا باید مشارکت توأم با هوشمندی را در نظر گرفت. به این معنا که انتخابات چند رکن دارد که نخستین آن حضور گسترده مردمی و مشارکت حداکثری هوشمند است، نه مشارکت هیجانی و احساسی، چون مشارکت احساسی به پشیمانی منجر می شود که امروز آنرا می بینیم.

در همین ارتباط نیز ائتلاف نیروهای انقلاب به دنبال مشارکت هرچه فعال تر ولی فعال هوشمند است. در زمینه راهکارهای افزایش مشارکت عمومی نباید از نقش احزاب و جریان های سیاسی غفلت کرد، چونکه احزاب می توانند دراین زمینه نقش مهمی ایفا کنند به این معنا که احزاب با تحلیل درست شرایط و بیان صحیح از اوضاع و احوال جامعه و راه های برون رفت از بن بست ها و اصلاح امور، زمینه حضور هر چه بیشتر آحاد مردم را فراهم می کنند. بدین سبب همه باید به مشارکت حداکثری متعهد بوده و تمام تلاش ها برای تحقق آن به کار گرفته شود.


1400/03/06
11:58:45
5.0 / ۵
843
تگهای خبر: شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد به مشاركت حداكثری متعهد باشیم
نظر شما در مورد به مشاركت حداكثری متعهد باشیم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها