استخراج رمزارز به فهرست صنایع ممنوعه چین افزوده شد

استخراج رمزارز به فهرست صنایع ممنوعه چین افزوده شد چین استخراج رمزارز را به لیست پیشنهادی از صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود یا قدغن است، اضافه کرد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، "فهرست منفی" شامل بخشها و صنایعی می شود که برای سرمایه گذاران چینی و خارجی ممنوعه هستند.

رگولاتورهای چین سال جاری معاملات و استخراج رمزارز را ممنوع کردند و بانک مرکزی چین ماه گذشته وعده داد فعالیت های رمزارز غیرقانونی را پاکسازی کند. این سرکوبی سبب کاهش ارتباط صرافیهای رمزارز با کاربران چینی شده است.

چین همینطور کنترل روی گفتمان عمومی را تشدید کرده و به سرکوب کسب و کار نمایش به علت آلوده کردن جامعه پرداخته و از مرورگرهای موبایل خواسته است با انتشار شایعات، استفاده از تیترهای حساسیت برانگیز و انتشار محتوایی که ارزشهای سوسیالیسم را نقض می کند، مقابله کنند.

برنامه ریز دولتی چین اعلام نموده است سرمایه گذاری غیردولتی در انواع فعالیت های نشر شامل پخشهای تصویری زنده، گردآوری اخبار، ویرایش و نهادهای رسانه ای تصویری را متوقف می کند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین اعلام نمود لیست پیشنهادی سال ۲۰۲۱ از صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود یا قدغن است، به ۱۱۷ مورد در مقایسه با ۱۲۳ مورد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده است. صنایعی که در این لیست قرار دارند بدون دریافت موافقت دولت امکان سرمایه گذاری در آنها وجود ندارد.

منبع:

1400/07/17
19:59:12
5.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها