نتایج نظرسنجی آنلاین برتریها؛

محدودیت تردد شبانه، مانع از عادی انگاری و مقابله با کرونا نشد

محدودیت تردد شبانه، مانع از عادی انگاری و مقابله با کرونا نشد به گزارش برتریها نتایج یک نظرسنجی آنلاین در ایرنا نشان می دهد: بیشتر از نیمی از  پاسخگویان (۵۶ درصد) معتقدند منع تردد شبانه نتوانسته جلوی عادی انگاری و مقابله با کرونا را بگیرد. همینطور ۶۷ درصد مخالفت خویش را با ادامه منع تردد شبانه مطرح نمودند.


طرح ممنوعیت تردد شبانه که از سال قبل و همزمان با انتشار کرونا وضع شد مخالفت هایی را به دنبال داشت. در روز ۲۹ آبان ماه سالجاری رئیس جمهوری دستور لغو این طرح را صادر و بعد از ساعاتی این طرح لغو شد. با عنایت به مخالفت های انجام شده با این طرح و قبل از دستور لغو آن توسط رئیس جمهوری، اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا مبحث نظرسنجی آنلاین هفته خویش را به «منع تردد شبانه » اختصاص داد. پرسش های این نظرسنجی در ایام ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه سالجاری روی سایت ایرنا قرار گرفت و ۱۱ هزار ۵۰۰ نفر در این نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی «ایرنا» در افکارسنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند با عنایت به شرایط و تصمیمات فعلی ستاد کرونا چقدر با ادامه منع تردد شبانه موافق هستند؟ ۶۷.۱ درصد پاسخگویان «اصلا» با ادامه منع تردد شبانه موافق نیستند. ۱۳.۶ درصد میزان موافقت خویش را با منع تردد شبانه «زیاد »، ۱۰.۶ درصد «کم» و ۸.۷ درصد «تاحدی» اعلام نمودند.
همینطور نتایج این بررسی نشان می دهد؛ از نظر ۵۶.۶ درصد پاسخگویان منع تردد شبانه «اصلا» نتوانسته در پیشگیری از عادی انگاری و مقابله با کرونا موفق عمل کند. ۱۹ درصد پاسخگویان میزان موفقیت این طرح را در پیشگیری از عادی انگاری و مقابله با کرونا «کم»، ۱۳.۸ درصد « تاحدی» و ۱۰.۶ درصد « زیاد » دانستند.
در این نظرسنجی ۵ پرسش ؛ ۱- شما چه میزان قانون منع تردد شبانه را رعایت می کنید ؟ ۲- به نظر شما منع تردد شبانه چقدر در پیشگیری از عادی انگاری و مقابله با کرونا موفق عمل کرده است ؟ ۳- با عنایت به شرایط و تصمیمات فعلی ستاد کرونا چقدر با ادامه منع تردد شبانه موافق هستید ؟ ۴- آیا منع تردد شبانه بر روند زندگی شما تأثیر منفی گذاشته است ؟ ۵- با عنایت به تزریق واکسن شهروندان چقدر با تصمیمات جدید ستاد کرونا (بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، تغییر ساعات طرح ترافیک و... ) موافق هستید؟ عنوان شد.
بر اساس نتایج به دست آمده ؛ ۴۰.۳ درصد پاسخگویان اعلام نمودند که قانون منع تردد شبانه را « زیاد » رعایت می کنند. از سویی دیگر ۲۹.۱ درصد اعلام کردند که این قانون را « اصلا » رعایت نمی کنند. ۱۹.۲ درصد میزان رعایت قانون منع تردد شبانه را از جانب خود « تاحدی » و ۱۱.۴ درصد » کم » بیان نمودند.
از مخاطبان خواسته شد تا میزان موافقت خویش را با تصمیمات جدید ستاد کرونا و با درنظر گرفتن تزریق واکسن شهروندان برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و... اعلام کنند ؛ ۳۵.۶ درصد پاسخگویان در پاسخ این خواسته گزینه «اصلا » را انتخاب کردند. ۲۶.۲ درصد به گزینه «زیاد » رای دادند. ۲۲.۸ درصد پاسخگویان گزینه « تاحدی » و ۱۵.۴ درصد گزینه « کم » را انتخاب کردند.
در پاسخ به سوال آیا منع تردد شبانه بر روند زندگی شما تأثیر منفی گذاشته است ؟ ۳۳.۸ درصد گزینه «زیاد»، ۲۶.۶ درصد گزینه «اصلا»، ۲۴ درصد گزینه « تاحدی» و ۱۵.۶ درصد گزینه «کم » را انتخاب کردند.


سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع رسانی و کسب آرای عمومی در مورد مبحث ها و مسایل مختلف جامعه از ۲۹ مهر ماه سال ۱۳۹۹ برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای اولین بار در تارنمای اصلی خود راه اندازی نمود.
ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی، تابحال توانسته دیدگاه ها و مطالبات عمومی را در ۵۵ نظرسنجی برگزار شده در مورد مبحث های مختلف همچون همه گیری ویروس کرونا، محدودیت های کرونا، خرید آنلاین و وضع بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت های کرونایی، هتک حرمت مسئولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها، چهارشنبه آخر سال، سفرهای نوروزی، نگاه مردم به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، روز طبیعت، فعالیت در شبکه های اجتماعی، چالش های رونق تولید، ارزهای دیجیتال، انتخابات ریاست جمهوری، بحران کم آبی، بازار ارز، تبلیغات در انتخابات ریاست جمهوری، تأثیر خشکسالی بر کشور، وعده ها و شعارهای تبلیغاتی، مناظره های انتخاباتی، فرجام مناظره ها، مشارکت در انتخابات و اولویت های رئیس جمهوری منتخب، نحوه پرداخت یارانه در دولت آینده، بحران کم آبی، روند واکسیناسیون کرونا، تاثیرات قطع برق، پشتیبانی از تولید داخلی، اولویت های دولت سیزدهم، چرخش های تحول آفرین دولت، روند واکسیناسیون، بازگشایی مدارس، آزادسازی واردات خودرو، برنامه شاد، شبکه های اجتماعی، سفرهای استانی رئیس جمهور، طرح پیش فروش خودرو، واکسن گریزی، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و منع تردد شبانه مطرح کند.منبع:

1400/09/01
16:30:33
5.0 / ۵
344
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محدودیت تردد شبانه، مانع از عادی انگاری و مقابله با کرونا نشد
نظر شما در مورد محدودیت تردد شبانه، مانع از عادی انگاری و مقابله با کرونا نشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها