اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟

اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟ برتریها: با تغییر قیمت اینترنت ثابت و همراه، موضوع اختصاص اینترنت رایگان به اقشار ضعیف از طرف مسئولان عنوان شد و باید دید بحث ارائه بسته های اینترنت برای اقشار کم برخوردار در جهت جبران افزایش قیمت، چگونه اجرا می گردد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، یکی از وعده های دولت سیزدهم تسهیل در کسب وکارهای اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت بود، به صورتی که رئیس جمهور وعده اینترنت رایگان برای اقشار ضعیف و با سرعت بالا را داده بود که گیمرها هم از آن لذت ببرند. وزیر ارتباطات هم یکی از برنامه هایش را رساندن فیبر نوری به تک تک خانه های مردم، اجرای پروژه فیبر در منزل و سرعت های چند گیگی اینترنت اعلام نمود.
از طرف دیگر در ماه های گذشته، اپراتورهای همراه و ثابت، بسته های اینترنتی که قبل از این ارائه می شد را تغییر دادند. این مساله واکنشهایی را هم به دنبال داشت، هرچند سازمان تنظیم مقررات اعلام نمود که این تغییر تعرفه ها در قالب مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات رخ داده و تخلفی صورت نگرفته است، از طرف دیگر این تصمیم برای سرمایه گذاری اپراتورها در راه توسعه ضروری بوده است.
بعد از آن صادق عباسی شاهکوه -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام نمود: حجم استفاده ۴۰ درصد کاربران دیتای موبایل زیر دو گیگابایت است و ما با تاکید وزیر ارتباطات به دنبال برنامه ای هستیم که برای جبران افزایش قیمت برای اقشار کم برخوردار یا کل جامعه بسته هایی را در نظر بگیریم که مشکلی از نظر دسترسی عادلانه ایجاد نشود و این برنامه، بعد از نهایی شدن اعلام می شود. ما بعنوان دولت و نهاد ناظر وظیفه داریم امکان دسترسی تمام مردم را به شبکه ای باکیفیت و قیمت مناسب فراهم نماییم.
در شرایطی که دولت با اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در کوشش برای توزیع عادلانه یارانه است و در صورتیکه تغییر قیمت بسته های اینترنتی توسط اپراتورها هم در دو ماه گذشته اتفاق افتاده، حالا خبری به نقل از عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- انتشار یافته که از تخصیص یارانه اینترنت به اقشار ضعیف خبر می دهد و باید دید این برنامه که از قبل از شروع فعالیت دولت سیزدهم مطرح شده بود و تا زمان تغییر بسته های اینترنت ادامه یافته، به چه صورت اجرا می گردد.
منبع:

1401/03/02
15:14:45
5.0 / ۵
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟
نظر شما در مورد اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها