وزیر ارتباطات:

ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی می نماییم

ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی می نماییم برتریها: وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی نموده و با مسئولان متولی هم رایزنی هایی را صورت داده ایم اظهار داشت: به خصوص اینكه تصمیمات این چنینی می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد و با اینكه همه كسب و كارها وابسته به پیام رسان ها نیستند، اما باید تلاش نماییم حداقل چالش را برای كسب و كارهای نوپا تولید نماییم.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی امروز ۲۳ دی ماه، در برنامه امضای تفاهمنامه مدلهای تامین مالی سرمایه جمعی برای كسب و كارهای نوپا و نوین كه در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید اظهار داشت: یكی از اولویت های مهم كشور در آینده پیش رو توسعه اقتصاد دیجیتال است. كشورهای مختلف استراتژی ها و برنامه های بلندمدت خویش را دنبال می كنند، به صورت نمونه كشور هندوستان برنامه ریزی كرده تا سال ۲۰۲۵، معادل ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی پنج تریلیون دلاری خویش را از این محل تامین كند.

او به اهمیت مبحث تامین مالی كسب و كارهای كوچك هم اشاره نمود و اظهار داشت: در مدل جدید تامین مالی كسب و كارهای نوپا، تامین مالی جمعی در بورس صورت می گیرد. بنا بر این طرح، افراد می توانند ایده های خویش را در بورس عرضه نموده و منابع مالی پروژه را با استفاده از پول های خرد كه عموما ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان است تامین كنند و البته در آینده هم افزایش سرمایه صورت می گیرد.

وی چنین توضیح داد: این تامین مالی جمعی از سه طریق سرمایه گذاری اعانه ای یا نذر اشتغال، شراكت و دریافت سهم شركت استارتاپ و سرمایه گذاری برای دریافت بخشی از كالاهای تولیدی شركت استارتاپی در آینده خواهد بود.

جهرمی اضافه كرد: ایران ظرفیت های بالایی در حوزه كسب و كارهای آی تی محور دارد و البته تامین مالی یكی از مشكلات آن ها است كه سعی كردیم با طراحی چنین مدل هایی تامین سرمایه مورد نیاز آن ها صورت گیرد. امروز در دنیای اقتصاد، دیجیتال یكی از محورهای اقتصادی بشمار می رود كه بر این اساس استراتژی اقتصاد دیجیتال كشور در حال طراحی است و گام های آخر را می گذراند.

وی ادامه داد كرد: پس از تدوین نهایی، این استراتژی باید به تصویب هیات دولت برسد. طرح تكاپو از جانب وزارت كار هم اجرایی شده است كه به نظر می رسد بخشی از اشتغال زایی را پوشش دهد؛ البته سال قبل هم صندوق سرمایه گذاری های خطرپذیر هم اجرایی شده و در بورس مصوب و ابلاغ گردیده است.
وزیر ارتباطات در حاشیه برنامه رونمایی از كسب وكارهای نوپا در پاسخ به سوالی در خصوص ضرر كسب و كارها از فیلترینگ اظهار داشت: ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی می نماییم، اغتشاشات در همه كشورها ممكن است برخی مشكلات را تولید كند و حتی كسب و كارهای واقعی را هم تحت الشعاع قرار دهد كه بر این اساس اغتشاشات اخیر در ایران هم سبب شد قیمت ارز و سكه بالا رود و بر روند طبیعی كسب و كارها اثر بگذارد. البته بازارها به رفتار دراز مدت ما نگاه خواهند كرد.
آذری جهرمی درباره طرح رجیستری تلفن همراه هم اظهار داشت: ۶۰ درصد گوشیهای آیفون اكنون از مجاری رسمی وارد كشور می شوند و این آمار قابل قبولی است، در حالیكه در گذشته تنها ۵ درصد این گوشیها به صورت رسمی وارد می شد. بخشی از گوشیهای تلفن همراه به صورت مسافری وارد كشور می شوند، اما اكنون با اجرای طرح رجیستری ۵ هزار گوشی تلفن همراه غیرفعال شده است كه البته همه آن ها متأثر از اجرای طرح رجیستری نیستند و ممكن است همراه مسافر وارد كشور شده و همراه او هم خارج شود.
آذری جهرمی درباره گرانی هفته های اخیر گوشی تلفن همراه از رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار اطلاع داد و اظهار داشت: ما بر روی این مسئله حساس هستیم و بر این اساس با این وزارت خانه هم مذاكراتی می نماییم البته افزایش نرخ ارز تأثیر بسزایی در گرانی گوشیها داشته ضمن اینكه حذف ارز مبادله ای هم بازار را متأثر كرده است.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: محدودیت تعداد وارد كنندگان گوشی تلفن همراه از دیگر دلایل افزایش قیمت است. البته ممكن است كانال واردات محدود باشد و تصدی گری در این رابطه مشاهده شود كه البته رقابت كافی را از بین می برد و وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این رابطه در حال تدوین دستورالعملی است كه تعداد وارد كنندگان متنوع شوند و این در مراحل آخر كار است.1396/10/23
22:53:01
5.0 / ۵
5018
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی می نماییم
نظر شما در مورد ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی می نماییم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها