دروغگویی سران رژیم صهیونیستی

دروغگویی سران رژیم صهیونیستی برتریها: مقام های رژیم صهیونیستی این روزها به خاطر چهار نظامی اسیر صهیونیست در اختیار جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)و دروغ هایی که درباب آنها به صهیونیست ها اعلام نموده اند، به شدت مورد انتقاد افکار عمومی در فلسطین اشغالی و خارج از آن قرار گرفته اند.


گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس بتازگی اعلام نموده است که ۴اسیر صهیونیستی شامل«هدار گلدون»، «آبراهام منگستو»، «هشام السید» و«شائول آرون»را از تابستان ۲۰۱۴ و در جریان جنگ رژیم صهیونیستی مقابل نوار غزه به اسارت خود درآورده اند و رژیم صهیونیستی بر خلاف توافق انجام شده حاضر به مبادله این زندانیان با اسرای دربند فلسطینی در زندانی های این رژیم نیست.
تا قبل از این مقام های نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی بودند که حماس اسیر زنده ای از نظامیان صهیونیست در اختیار ندارد.
ابوعبیده سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس شامگاه یکشنبه گذشته و در هشتمین سالروز اسارت دو نظامی صهیونیست در غزه در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ پیامی خطاب به اشغالگران منتشر نمود.
وی در این پیام اعلام کرد، در هشتمین سالروز نبرد «عصف الماکول» که طی آن گردان های قسام دو نظامی «اسرائیلی» را به اسارت گرفت، فرماندهان این گردان ها اجازه انتشار خبر بمباران مکانی در جریان نبرد «سیف القدس»در سال قبل را دادند که منجر به شهادت یکی از مجاهدان «یگان سایه» و زخمی شدن ۳ مجاهد دیگر شد که وظیفه نگهبانی از نظامیان اسیر «اسرائیلی» را بر عهده داشتند.
انتشار پیام ابوعبیده در فلسطین اشغالی و به ویژه در میان صهیونیست ها و خانواده نظامیان اسیر چنین پیامی داشته است که نظامیان اسیر «اسرائیلی» بر خلاف ادعای مقام های رژیم صهیونیستی که می گویند کشته شده اند، زنده هستند.
«یوسی یوشوا» خبرنگار نظامی روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در واکنش به بیانیه ابوعبیده اعلام نمود: اظهارات وی به ما این پیام را می دهد که رزمندگان حماس از اجساد مردگان محافظت نمی کنند.
با انتشار این پیام مقام های رژیم صهیونیستی که همیشه تلاش نموده اند تا اقدامات و طرح های خودرا بسیار آگاهانه و برمبنای اطلاعات و ارزیابی های جامع نشان دهند، حالا از جهات مختلف به شدت تحت فشار افکار عمومی خود قرار دارند.
در نخستین موضع گیری ها حالا صهیونیست ها این سوال را مطرح می کنند که چگونه نظامیان صهیونیست محلی را بمباران کرده اند که در آن اسرای صهیونیست نگهداری می شدند؟
اولین پاسخ آنها به این پرسش این است که طراحان اقدامات نظامی در فلسطین اشغالی اطلاعات و آگاهی درستی از اقدامات خود در رابطه با کارهای گروههای مقاومت همچون جنش حماس نداشته و در غیراین صورت از بمباران ساختمانی که محل نگهداری اسرای صهیونیست است، خودداری می کردند.
رژیم صهیونیستی قبل از این بارها اعلام نموده بود که هدار گولدن و شائول آرون دو نظامی اسیر صهیونیست در غزه کشته شده اند و گردان های قسام اجساد آنها را در اختیار دارد اما حالا با انتشار تصاویری از این نظامیان از طرف حماس ضعف اطلاعاتی صهیونیست ها بر همگان آشکار شده است.
فوزی برهوم سخنگوی حماس در این خصوص چند روز پیش اصرار کرد که سران رژیم صهیونیستی به "اسرائیلی ها" دروغ می گویند تا بر ضعف و ناتوانی خود در مدیریت پرونده مبادله اسرا سرپوش بگذارند.


وی اصرار کرد که گردان های قسام با این پیام، بار دیگر توپ را به زمین دشمن صهیونیستی انداختند تا به مسئولیت های خود عمل کرده و بهای امضای قرارداد مبادله اسرای دیگر را بپردازند.
گردان های شهید عزالدین قسام هم همزمان با انتشار این خبر، هشتگ هایی را با عنوان #حکومتکم_تکذب (دولت شما دروغ می گوید) #العصف_المأکول (جنگ غزه در سال ۲۰۱۴) و #سمح_بالنشر (اجازه انتشار داده شده) به آن اضافه کرد.
روزنامه«تایمز اسرائیل» هم اشراف اطلاعاتی مسئولان رژیم صهیونیستی را زیرسئوال بردونوشت: "ادعای گردان های قسام، در صورت صحت، دقت عمل ارتش اسرائیل را در تعیین اهداف نظامی زیر پرسش می برد".
این روزنامه صهیونیست با اشاره به بیانیه گردان های قسام در خصوص هدف قرار گرفتن ساختمان محل نگهداری نظامیان صهیونیست اشاره کرد: " ارتش اسرائیل یا نمی دانست که بقایای اجساد سربازانش در این محل نگهداری می شود، یا می دانست و با وجود اطلاع این حمله را انجام داد."
این روزنامه، انتقادات همیشگی جهانی مقابل حملات کور رژیم صهیونیستی در نوار غزه را که به شهادت غیرنظامیان می انجامد، تصریح کرد و اضافه کرد: بیانیه گردان های قسام یادآور اقدامات ارتش اسرائیل در هدف قرار دادن ساختمان هایی است که فعالیت نظامی آشکاری در آنها صورت نمی گیرد.
از دیگر سو از دید صهیونیست های ساکن در سرزمین های اشغالی و خارج از آن مقام های رژیم صهیونیستی همیشه از فرماندهان و مسئولان گروههای مقاومت در فلسطین اشغالی و حزب الله لبنان به خاطر عمل گرا بودن و عملی کردن تهدیدات خود می ترسند و تصمیمات آنان با ملاحظات خاص و در قالب چنین ترسی اتخاذ می شود.
پدر«هدار گولدن» یکی از نظامیان اسیر صهیونیست روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه ۱۴ عبری رژیم صهیونیستی که از طرف مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز انتشار یافت، تصریح کرد، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دروغ می گوید و سران این رژیم از جنبش حماس می ترسند.


این واکنش «سمحا گلدن» پدر هدار گولدن سه هفته بعد از درخواست «لیا گولدن» مادر وی در جریان سفر جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی برای ارائه چاره ای برای بازگرداندن اسیران صهیونیست مطرح می شود.

«سمحا گلدن» در این گفت و گو به توان مقاومت فلسطین اذعان کرد و اظهار داشت: حماس زندگی ما را در کنترل خود دارد. رهبران ما از حماس می ترسند. از همین رو است که در مقابل نوار غزه کوتاه می آیند؛ بدون این که نظامیان اسیر ما بازگردند.
در واقع باید اظهار داشت که این اظهارات پدر نظامی اسیر صهیونیست بیان کننده جایگاه مسئولان گروههای مقاومت در منطقه در میان صهیونیست ها است که همیشه مطالب و اظهارات آنان به ویژه سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان را به دقت پیگیری کرده و بر درست بودن آنها تاکید دارند.
در همین ارتباط اظهارات اخیر دبیرکل حزب الله لبنان درباره مناقشه دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی و تهدید این جنبش به هدف گرفتن کشتی های استخراج گاز تل آویو در میدان نفتی کاریش به خاطر پیشینه موضع گیری های سید حسن نصرالله، صهیونیست ها را به شدت نگران کرده و با واکنش های کارشناسان صهیونیست روبه رو شده است.
"ایال زیسر"، کارشناس امور سوریه و لبنان در دانشگاه تل آویو در گفت و گو با رادیو ۱۰۳FM اسرائیل اظهار داشت: وقتی نصرالله می گوید کاری را انجام می دهد، آنرا عملی خواهدنمود و تاریخ نشان میدهد که او این کار را انجام داده است.
وی اظهار داشت: از سال ۲۰۰۶ تا کنون این اولین باری است که نصرالله اینطور صحبت می کند و بنا بر این معتقدم که اظهارات او باید جدی گرفته شود، چونکه لبنان و خصوصاً نصرالله چیزی برای از دست دادن ندارند و بنا بر این تهدیدها بالا رفته است.
در چنین شرایطی باید اظهار داشت که مقام های رژیم صهیونیستی حالا چاره ای جز اعتراف به ضعف اطلاعاتی خود در رابطه با اسرای صهیونیست و تحرکات گروههای مقاومت، دروغگویی به صهیونیست ها و افکار عمومی، خطاهای محاسباتی برای بمباران مناطق مختلف بدون هدف و رصد اطلاعاتی دقیق نداشته و باتوجه به بحران سیاسی که در ماه های اخیر با آن دست به گریبان هستند، کاملا در موضع ضعف قرار دارند.
در چنین شرایطی بهترین گزینه برای آنان قبول شرایط گروههای مقاومت در رابطه با اجرای توافق برای تبادل اسرای فلسطینی با نظامیان صهیونیست دربند گروههای مقاومت است.
فوزی برهوم سخنگوی حماس هم در رابطه با این مساله روز گذشته تاکید کرد، گردان های قسام با پیام اخیر خود در رابطه با اسرای صهیونیست بار دیگر توپ را به زمین دشمن صهیونیستی انداخت تا به مسئولیت های خود عمل کرده و بهای امضای قرارداد مبادله اسرای دیگر را بپردازد.
وی اشاره کرد: سران رژیم صهیونیستی به اسرائیلی ها دروغ می گویند تا بر ضعف و ناتوانی خود در مدیریت پرونده مبادله اسرا سرپوش گذارد.
یک مقام حماس نیز اصرار کرد که قضیه مبادله اسرا در راس اولویت های این جنبش است و ما حاضر هستیم برای پیشبرد این پرونده، اطلاعاتی در ارتباط با «هدار گولدن» و «شائول آرون» دو نظامی اسیر اسرائیلی عرضه نماید.وی که نامش فاش نشده، اضافه کرد: حماس حاضر نیست این اطلاعات را مجانی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد، بلکه در قبال آن خواهان آزادی اسرای سالخورده و کودک، بانوان اسیر و همه اسرایی است که در جریان قرارداد مبادله «شالیت» آزاد شدند و باردیگر به اسارت گرفته شدند.


منبع:

1401/05/13
13:48:13
5.0 / ۵
182
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دروغگویی سران رژیم صهیونیستی
نظر شما در مورد دروغگویی سران رژیم صهیونیستی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها