محکومیت فاکسکان در تایوان برای سرمایه گذاری چینی

محکومیت فاکسکان در تایوان برای سرمایه گذاری چینی برتریها: تایوان، شرکت فاکسکان را به سبب سرمایه گذاری بدون مجوز در یک شرکت تراشه چینی، 10 میلیون دلار تایوان (329 هزار و 88 دلار آمریکا) جریمه کرد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، تایوان که از دید پکن، قسمتی از سرزمین چین است، با نگرانی به بلندپروازی پکن برای تقویت صنعت نیمه رسانای خود چشم دوخته و مقررات را برای جلوگیری از سرقت فناوری تراشه خود توسط چین، سخت گیرانه کرده است.

فاکسکان که تولیدکننده قراردادی محصولات اپل و بزرگترین سازنده قراردادی محصولات الکترونیکی در جهان است، ژوییه گذشته فاش کرد سهامدار غول تراشه سازی چینی "تسینگوا یونی گروپ" است اما ماه گذشته اعلام نمود سهامش در این شرکت را می فروشد.

دولت تایوان که باید همه سرمایه گذاری های خارجی را تائید کند، با این سرمایه گذاری موافقت نکرده بود.

وزارت اقتصاد تایوان اعلام نمود بااینکه فاکسکان، سهام شرکت چینی را بدون دریافت تائید قبلی، خریداری نموده و مقررات را نقض کرده است، اما نگرانی درباره ی خروج فناوری وجود نداشته و این اقدام، تاثیر جزئی روی اقتصاد یا صنعت تایوان داشته است.

از سوی دیگر، فاکسکان در طول تحقیقات در این زمینه، همکاری کاملی داشت و طی سه سال گذشته، بیش از ۲۰.۴ میلیارد دلار تایوان در تایوان سرمایه گزاری نموده و ۷۹۴۳ شغل به وجود آورده است. بدین سبب جریمه می تواند کاهش پیدا کند.

این وزارتخانه اعلام نمود فاکسکان متعهد شده است امسال و سال آینده، به سرمایه گذاری در تایوان ادامه دهد و کمیسیون سرمایه گذاری وزارت اقتصاد، این شرکت را ملزم خواهدنمود تعهدات مذکور را اجرائی کند.

فاکسکان که سابق بر این با نام "هون های پرسیژن اینداستری" شناخته می شد، مشتاق ساخت تراشه های خودرو بمنظور توسعه فعالیتش در بازار خودروی برقی است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت این جزیره، ساخت تاسیسات پیشرفته در چین را برای شرکت های تایوانی ممنوع کرده تا مطمئن شود بهترین فناوری خودرا به چین برون سپاری نمی کنند.

منبع:

1401/11/01
13:13:14
5.0 / ۵
84
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محکومیت فاکسکان در تایوان برای سرمایه گذاری چینی
نظر شما در مورد محکومیت فاکسکان در تایوان برای سرمایه گذاری چینی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها