ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه

ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه به گزارش برتریها، وزیر خدمات عمومی فرانسه در توییتر اعلام نمود که این کشور استفاده از اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک را در تلفن های کاری کارمندان دولت ممنوع خواهد نمود.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، استانیسلاس گورینی در اطلاعیه ای اعلام نمود: به منظور تضمین امنیت سایبری ادارات و کارمندان دولت، تصمیم گرفته شده است تا اپلیکیشن های تفریحی مانند تیک تاک، در تلفن های کاری کارمندان دولت ممنوع شود. ایشان در ادامه اضافه کرد: چند هفته است که چندین شرکای اروپایی و بین المللی فرانسه، اقداماتی را برای محدود یا ممنوع کردن دانلود و نصب اپلیکیشن تیک تاک در دستگاههای دولتی اتخاذ نموده اند.

گورینی گفت اپلیکیشن های تفریحی جهت استفاده در دستگاههای مراکز دولتی، به حد کافی از امنیت سایبری و محافظت از داده ها برخوردار نیستند. وی ادامه داد: این ممنوعیت بلافاصله اعمال می شود و خدمات دولتی بر پایبندی به این ممنوعیت، نظارت خواهند کرد. البته این مقام فرانسوی تصریح کرد: میتوان به صورت استثنا برای علل حرفه ای مانند ارتباطات موسسه ای یک سازمان، معافیت قائل شد.

شماری از دولت ها و نهادهای غربی، همچون پارلمان بریتانیا، دولت های هلند و بلژیک و پارلمان نیوزلند، تیک تاک را در هفته های اخیر ممنوع کرده اند.

کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپاست، به علت نگرانی های امنیتی سایبری، دستور ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن محبوب چینی تیک تاک را در تلفن های کارکنانش صادر کرد. پارلمان اروپا هم به صورت جداگانه این اپلیکیشن را در تلفن های کارکنان خود ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک به علت این نگرانی که اطلاعات کاربران این اپلیکیشن متعلق به شرکت چینی بایت دنس، امکان دارد به دست دولت چین بیافتد و منافع امنیتی غربی را تضعیف کند، تحت تفحص فزاینده ای قرار گرفته است. کشورهای گوناگونی در سرتاسر جهان نسبت به نزدیکی این شرکت به دولت چین و نگهداری اطلاعات کاربران، ابراز نگرانی کرده اند.
1402/01/06
14:24:12
5.0 / ۵
234
تگهای خبر: توییتر , خدمات , دانلود , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه
نظر شما در مورد ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها