تولید 400 شغل در قالب اجرای طرح تكاپوی ICT در كردستان

تولید 400 شغل در قالب اجرای طرح تكاپوی ICT در كردستان برتریها: سنندج - مدیر فناوری اطلاعات و شبكه دولت استانداری كردستان اظهار داشت: 400 شغل مستقیم در قالب اجرای طرح تكاپوی ICT در كردستان بوجود آمده و با به نتیجه رسیدن برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان در بهار 97 حدود سه تا چهار برابر افزوده می شود.


پیمان خلیلی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه از ابتدای آغاز اجرای طرح تكاپو 18 تفاهم نامه با شركت های بخش خصوصی به امضا رسیده است، اظهار نمود: تا اكنون 50 درصد از این تفاهم نامه ها منجر به آغاز اجرای طرح های مدون بخش خصوصی شده است.
وی اضافه كرد: استفاده از توان شركت های ملی و نیروهای استانی برای بومی سازی توانمندی ها از دیگر اهداف طرح تكاپو در كردستان است البته در این طرح بدنبال نهادسازی در استان با استفاده از توان نیروی انسانی و دانش بومی كردستان با كمك شركت های ملی موفق، هستیم.
به گفته وی، هم اكنون علاوه بر دانش آموختگان استان كردستان چند دستگاه اجرایی هم همچون دانشگاه كردستان، دانشگاه پیام نور استان، فنی و حرفه ای و پارك علم و فن آوری وارد حوزه اجرای طرح تكاپو شده اند.
مدیر فناوری اطلاعات و شبكه دولت استانداری كردستان با اشاره به اینكه تابحال چندین طرح در استان كردستان به مرحله اجرا در آمده است، تصریح كرد: اجرای دورخیز نوآورانه در كردستان با تمركز بر ارزش زنجیره صنعت گردشگری و 2 حوزه كلیدی میراث فرهنگی و صنایع دستی از جدیدترین طرح ها در استان كردستان است.
خلیلی خاطرنشان كرد: دورخیز نوآورانه كردستان با هدف انتقال تجربه و بحث و تبادل نظر سیاستمداران، سرمایه گذاران و مدیران ارشد مراكز فعال در خلق اكوسیستم نوآوری گردشگری تشكیل شده تا بتواند از كسب و كار های ارزش آفرین و نوآور و همینطور شكل گیری و توسعه اكوسیستم كارآفرینی در جهت حل درست مسائل حمایت موثری داشته باشد.
وی افزود: این رویداد توسط مجموعه آموزشی برنا و شتابدهنده تك، با حمایت استانداری كردستان، اداره كل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره كل آموزش فنی و حرفه ای، اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شركت های معتبر بخش خصوصی در استان از تاریخ 9 تا ۱۱ اسفند در سنندج برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: دورخیز نوآورانه با شعار جهش به افق 1404 توسعه ایران، فرصتی است كه در آن چالش ها و مسائل سازمان ها، كسب و كارها و صنایع مختلف، در چارچوب محورهای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مطرح شده با هدف جهت دهی ایده های نوآورانه جوانان و دانشجوبان و كارآفرینان، به صورت جمعی به حل این چالش ها پرداخت.
خلیلی اظهار داشت: در دورخیز نوآورانه گردشگری در كردستان، با همكاری سازمان ها، شركت ها و كارشناسان بخش دولتی و خصوصی لیستی از مسائل و چالش های اساسی این حوزه ها استخراج شده و به صورت عمومی در دسترس متفكران، صاحب نظران و كارافرینان قرار داده شده تا برای آن راه حل ارائه نمایند.
وی خاطرنشان كرد: علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت دورخیز نوآورانه به آدرس www.doorkhiz.com/kurdistan رجوع كنند.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، ایران در سال 2020 میلیادی (1400 – 1399 شمسی) در آمد 100 هزار میلیارد تومان تجارت ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) را هدف گذاری كرده و استان كردستان هم در قالب طرح تكاپو به دنبال كسب 2 درصدی این چشم انداز است.
دولت با طرح تكاپو (توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار) در محورهای مختلف با استفاده از ظرفیت های بومی كشور و بكارگیری تجارب سازمان های بین المللی، به دنبال عرضه برنامه منسجمی برای تولید اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
گردشگری، IT و ICT و توریسم سلامت همچون رسته های مختلف طرح تكاپو برای توسعه سیستم كسب و كار معطوف به اشتغال پایدار بوده و استان كردستان از بهمن 1394 بعنوان الگوی كشوری در رسته ICT انتخاب شده است.
دولت با طرح تكاپو در كردستان بدنبال تولید زیرساخت ها و فراهم آوری سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تولید 6 هزار شغل مستقیم و بیش از 18 هزار شغل غیر مستقیم در بخش های IT و ICT است.
3034/9102


1396/12/06
13:59:54
5.0 / ۵
5221
تگهای خبر: تولید , دانش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تولید 400 شغل در قالب اجرای طرح تكاپوی ICT در كردستان
نظر شما در مورد تولید 400 شغل در قالب اجرای طرح تكاپوی ICT در كردستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها