با جایگزین كردن شبكه اجتماعی بومی،

هند فیسبوك را حذف می كند

هند فیسبوك را حذف می كند برتریها: دهلی نو- شركت های بزرگ كامپیوتر هند به دنبال جنجال اخیر درباره سوء استفاده شبكه اجتماعی فیسبوك از اطلاعات شخصی كاربران هندی، به فكر تولید یك شبكه اجتماعی بومی با هدف حذف فیسبوك و شركت های مشابه خارجی از بازار بزرگ این كشور افتاده اند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه 'تایمز او ایندیا' چاپ هند، رییس یك شركت هندی بزرگ فعال در حوزه فناوری اطلاعات اخیرا اعلام نموده است حاضر است تامین مالی پروژه تولید یك رسانه اجتماعی بومی كه بتواند با فیسبوك رقابت كرده و جانشین آن بشود را به عهده بگیرد.
آنند ماهیندرا در حساب توئیتری خود تصریح كرد: زمان آن رسیده است كه ما شركت رسانه اجتماعی خویش را داشته باشیم. این شركت باید متعلق به هندی ها باشد و كاملا قانونی و به صورت حرفه ای اداره شود. هر شركت دانش بنیان هندی كه حاضر به اجرا كردن این پروژه باشد، من آماده تامین مالی این پروژه هستم.
سخنان این فرد كه از رهبران صنعتی هند به حساب می آید در حالی منتشر می گردد كه شركت فیسبوك در هفته گذشته به علت همكاری با شركتی به نام 'كمبریج آنالیتیكا' هدف انتقادات زیادی قرار گرفت.
كمبریج آنالیتیكا كه یك شركت مشاوره سیاسی است متهم شده كه بدون كسب اجازه و یا اطلاع پنجاه میلیون كاربر هندی فیسبوك به جزئیات حساب شخصی آنها دسترسی پیدا كرده است.
منتقدین دولت كنونی هند می گویند، شركت مذكور با استفاده از سهل انگاری دولت از این اطلاعات برای تاثیرگذاشتن بر مبارزات انتخاباتی سال 2016 به نفع دونالد ترامپ بهره برده و ازاین رو ممكن است در جریان انتخابات آینده هند هم همین كار را با هدف شناسایی و تحت تاثیر قرار دادن رفتار انتخاباتی افراد در هند به نفع حزب بی جی پی كه هم كنون بر راس قرار دارد، انجام دهد.
فیسبوك همكاری با شركت 'كمبریج آنالیتیكا' را به سرعت به حال تعلیق درآورد و مدیرعامل این شركت هم بعد از انتشار یك گزارش دوربین مخفی در همین رابطه توسط شبكه چهار تلویزیون بریتانیا اخراج شد.
همزمان مارك زاكربرگ؛ مؤسس و مدیرعامل فیسبوك به صورت رسمی بابت این اشتباه عذرخواهی كرده است.
البته مقامات دولتی هند هم به این رسوایی شركت فیسبوك واكنش نشان داده اند. راوی شانكار پراساد وزیر قانون و فناوری اطلاعات هند خطاب به مارك زاكر برگ رئیس و بنیان گذار شركت فیسبوك اعلام نمود: اگر اطلاعات كاربران هندی دزدیده شده باشد شما را احضار و به دادگاه خواهیم كشاند.
منابع ارشد دیپلماتیك هند اعلام كردند، دولت این كشور تحقیقات در مورد سوءاستفاده از اطلاعات توسط رسانه های اجتماعی و شركت های سایبری همچون فیسبوك را به منظور حفاظت از حریم شخصی كاربران و جلوگیری از تحت تاثیر قرار دادن نتایج انتخابات شروع كرده است.
یك منبع دولتی هند اظهار داشت: دولت هند اینگونه اقدامات برای سوءاستفاده از اطلاعات كاربران را بسیار جدی می گیرد.
هر دو حزب حاكم بهارتیا جانتا پارتی (بی جی پی) و كنگره از خدمات این شركت استفاده می نمایند اما هر دو هرگونه ارتباط با شركت 'كمبریج آنالایتیكا' را رد كرده اند.
در همین حال زاكربرگ، اذعان كرده كه این شركت اشتباهاتی مرتكب شده كه برپایه آن شركت كمبریج آنالیتیكا از اطلاعات شخصی میلیونها كاربر فیسبوك بهره برداری كرده است.
زاكربرگ گفته كه دیوار اعتماد بین فیسبوك و كاربران كه اطلاعات خویش را با آن به اشتراك گذاشته اند، شكسته است.
آساق**267**1424**1144


1397/01/09
11:10:15
5.0 / ۵
4615
تگهای خبر: فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هند فیسبوك را حذف می كند
نظر شما در مورد هند فیسبوك را حذف می كند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها