امنیت موبایل بانك خود را افزایش دهید

امنیت موبایل بانك خود را افزایش دهید به گزارش برتریها دولت همراه سال قبل همزمان با فاز اول دولت الكترونیك افتتاح شد كه در نتیجه آن تلفن همراه به یك دفتر خدمات الكترونیكی تبدیل می گردد. با عنایت به اینكه امروزه گوشی موبایل از مهم ترین ابزارهای مورد استفاده روزمره است، به آسان تر شدن هرچه بیشتر فرآیندها كمك خواهد نمود اما مبحث مورد اهمیت در این میان امنیت موبایل بانكی است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، حذف دردسرهای استفاده از كارت های بانكی در یك بستر امن و جایگزینی موبایل با خیلی از ابزارهای مورد استفاده امروزی، پرداخت موبایلی را به یكی از لزوم ها تبدیل نموده است؛ به نظر می رسد این امر هم در حال تحقق است تا شعار دولت همراه بیش از پیش عملی شود بر این اساس آمارها نشان می دهند میزان استفاده از موبایل بانكینگ در مقایسه با اینترنت بانك رو به افزایش بوده است.
هزینه های بانكی با استفاده از موبایل بانكینگ، به شدت كاسته می شود و از جانب دیگر رضایت مشتریان را به جهت دسترسی ساده به تراكنش های مالی در هر زمان و مكان به جای انتظار در صف گیشه بانك در ساعات كاری فراهم می آورد.
در هر حال موبایل بانكینگ همچون روش های پرداخت است كه با بكارگیری اصولی و متناسب آن، می توان هزینه های بانكی را به شدت كاهش داد. به شرط آنكه از نكات امنیتی غافل نشویم. یكی از این موارد به امنیت گوشیهای تلفن همراه مربوط، است و نكته دیگر قرار دادن نام كاربری و رمز عبور برروی گوشی كاربر است تا درصورت به سرقت رفتن موبایل، امكان دسترسی به اطلاعات مالی تان وجود نداشته باشد.
در این باره كارشناسان پلیس فتا سفارش هایی برای امنیت موبایل بانك ها ارائه كرده اند از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره كرد:
- برای گوشی تان رمز بگذارید.
- مراقب دانلودهایتان باشید.
- تنها از نرم افزار بانك خودتان استفاده كنید.
- از شبكه های امن اینترنتی برای انجام عملیات بانكی استفاده كنید.
- سطوح دسترسی اپلیكیشن ها را بررسی كنید.
- اطلاعات بانكی خویش را در برنامه نوت برداری گوشی یادداشت نكنید.
- در صورت فروش یا واگذاری تلفن همراه به دیگران هرگونه اطلاعات بانكی ذخیره شده در آن را پاكسازی كنید.
- آنتی ویروس فراموش نشود.
- روی هر لینكی كلیك نكنید ممكن است به دنبال سرقت اطلاعات شما باشند.


 

1397/01/25
23:04:39
5.0 / ۵
4862
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد امنیت موبایل بانك خود را افزایش دهید
نظر شما در مورد امنیت موبایل بانك خود را افزایش دهید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها