ماجرای قطعی تلفن های 600 روستا، ماهواره خارجی مقصر بود

ماجرای قطعی تلفن های 600 روستا، ماهواره خارجی مقصر بود برتریها: در حالیكه خدمات ارتباطی بعضی از مناطق روستایی به دلیل صعب العبور بودن با استفاده از بستر ماهواره ای انتقال می یابد، قطع سرویس ارتباطی توسط اپراتور ماهواره خارجی باعث قطع ارتباط تلفنی این روستاها شده بود كه رگولاتوری از حل این مشكل اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، خدمات ارتباطی در بعضی از مناطق روستایی به دلیل صعب العبور بودن و نبود امكانات زیرساختی با استفاده از بستر ماهواره ای انتقال می یابد. بنابراین در این روستاها، این ارتباط با استفاده از ماهواره خارجی تامین می شد. با عنایت به اینكه مقرر شده بود بستر ارتباطات ماهواره ای این روستاها در اختیار سازمان فضایی قرار گیرد، اپراتور ماهواره خارجی با اطلاع از این موضوع، روز گذشته سرویس ارتباطی اپراتور ارائه دهنده خدمات در این روستاها را قطع كرد كه به دنبال آن ارتباط تلفنی حدود ۶۰۰ روستا قطع شد.

در این باره حسین فلاح جوشقانی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به اینكه عرضه خدمات ارتباطی این روستاها در قالب طرح USO و با استفاده از اپراتور ارتباطات كوه نور انجام می شود، اظهار داشت: از ساعات اولیه قطع سرویس در این روستاها، نیروهای متخصص در قالب ۱۰۰ تیم فنی برای برگرداندن ایستگاه های ماهواره ای سازماندهی شده اند.

وی با اشاره به اینكه تابحال ارتباط بیش از ۱۰۰ روستا برقرار شده است، اظهار نمود: با عنایت به بعد مسافت و صعب العبور بودن روستاها و ضرورت رجوع حضوری تیم های تخصصی به ایستگاه ها، برقراری ارتباط در این مناطق زمان بر شده است.

در حالی كه مشكل ارتباطی این روستاها عمدتاً در استان های سیستان و بلوچستان، كردستان، هرمزگان و كرمانشاه بوده است، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ضمن عذرخواهی از سرویس گیرندگانی كه با قطعی خدمات ارتباطی رو به رو شده اند، عنوان كرد: با پیگیری های انجام شده از جانب رگولاتوری، مشكل ارتباطی این روستاها تا دو روز آینده برطرف می گردد. ضمن اینكه تمهیدات لازم برای پیشگیری از تكرار این موارد هم اندیشیده شده است.

به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، طرح خدمات الكترونیك در مناطق روستایی و كمتر توسعه یافته (USO) به منظور تحقق وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف كشور و الزامات دولت در مورد تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات برای هر یك از آحاد كشور در نقاط روستایی و دورافتاده در برنامه و بودجه دولت لحاظ شده است.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- پیش از این درباره ضرورت توسعه فیبر نوری در قالب طرح USO اظهار داشته بود: عرضه برخی خدمات در مناطق روستایی مقرون به صرفه نیست. با این حال برخی معتقدند برای توسعه پایدار در مناطق روستایی باید توسعه فیبر نوری داشته باشیم و این مورد هم اكنون در حال بررسی است تا شبكه دسترسی فیبر نوری در قالب طرح USO توسط دولت صورت گیرد. همینطور بخش اعظم مناطق جاده ای هم اكنون تحت پوشش خدمات ارتباطی قرار دارد اما در نقاطی دچار ضعف ارتباطی هستیم كه بخشی از آن به شبكه های سایر دستگاه ها همچون شبكه برق سراسری مربوط می گردد.1397/01/27
16:01:01
5.0 / ۵
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ماجرای قطعی تلفن های 600 روستا، ماهواره خارجی مقصر بود
نظر شما در مورد ماجرای قطعی تلفن های 600 روستا، ماهواره خارجی مقصر بود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها