راه اندازی صدقه پیامكی

راه اندازی صدقه پیامكی برتریها: تفاهم نامه ارسال پیامك جهت دریافت صدقه پیامكی بر راه اندازی موسسه امداد اول توسط كمیته امداد امام خمینی (ره) و اپراتور اول تلفن همراه منعقد گردید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ارسال پیامك برای دریافت صدقه پیامكی، پرویز فتاح- رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) - با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با همراه اول اظهار كرد: صدقه پیامكی اولین گامی بود كه در این راستا برداشته شده است و توسعه این سرویس اولین درخواست ماست. این طرح می تواند به كمیته امداد و مردم كمك كند. بدین ترتیب از این پس حساب ها شفاف شده و هر كس هر زمان از شبانه روز می تواند صدقه بپردازد.
وی با بیان این كه استفاده از مناسبت ها برای صدقات دومین درخواست كمیته امداد است، افزود: این قرارداد یك مسوولیت اجتماعی است كه همراه اول پذیرفته و بابت پیامك هایی كه به مشتركان ارسال می شود، هزینه ای از فردی كه در صدقه پیامكی شركت كرده، دریافت نمی كند.
رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این كه نیاز بود از ظرفیت اپراتوری كه رتبه اول را در كشور دارد و فراگیر است استفاده كنیم، گفت: كمیته امداد همچنین برنامه دارد فعالیت های خود را با همراه اول در قالب یك موسسه به نام "امداد اول" ادامه دهد. برای شروع نیز هزار یتیم تحت پوشش قرار می گیرند.
وی خاطر نشان كرد: اكنون ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در سیستم صدقه پیامكی داریم كه می خواهیم آن را به چند میلیون نفر برسانیم و در آن شرایط وسعت كار به حدی می شود كه نیاز به یك بستر مشترك و هماهنگ است و به همین دلیل ما موسسه امداد اول را راه اندازی كردیم.
فتاح با اشاره به ظرفیت استفاده از اپراتورها برای دریافت كمك های مردمی، اظهار كرد: ۱۰ درصد جمع آوری كمك های مردم در سال ۱۳۹۶ از طریق پیامك و اینترنت بود. همچنین برنامه داریم كه حداقل ۱۰ درصد به این ظرفیت اضافه شود. كمیته امداد یك نهاد انقلابی وابسته به كمك های مردمی است و این تفاهم نامه با همراه اول، كمك به توسعه فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.
وی با اشاره به ضرورت همكاری با اپراتورها، اظهار كرد: در حال حاضر یك میلیون حامی یتیم در كشور وجود دارد كه اگر نحوه پرداخت برای مردم ساده تر شود این عدد افزایش می یابد. اكنون این بستر فراهم شده كه و آنها می توانند با یك كد شناسایی از هر جای كشور صدقه واریز كنند. پس از آن نیز پیامك دریافت كرده و از واریز مطمئن می شوند. همچنین برنامه داریم بستری فراهم كنیم كه پرداخت اعانات از این پس به هیچ وجه مشكل نداشته باشد.
رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: ما پیش از این به مشترك چند ده میلیونی همراه اول دسترسی نداشتیم اما اكنون این ظرفیت ایجاد شده كه با این مشتركان هم در ارتباط باشیم. البته اقداماتی با همكاری سایر اپراتورها نیز انجام شده است.
فتاح درباره نحوه ارسال صدقه پیامكی توضیح داد: شماره ۸۸۷۷ توسط همراه اول به كمیته امداد اختصاص یافته است؛ صدقه پیامكی یك پرداخت روزانه است و با توجه به قبض ۱۵ یا ۴۵ روزه همراه اول این هزینه پس از پرداخت مشترك به كمیته امداد پرداخت می شود. همچنین كد USSD با شماره گیری #۱*۸۸۷۷* برای صدقه پیامكی برای پرداخت صدقه در هر ساعتی از شبانه روز راه اندازی شده است.رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این كه كار كمیته امداد دستگیری از نیازمندان است، اظهار كرد: با وجود این وسعت فرد به حدی زیاد است كه تنها توسط كمیته امداد قابل حل نیست. رونق تولید، شكوفایی اقتصاد و خروج از ركود فقر را كاهش می دهد البته هر چقدر مردم كمك كنند تاثیر بیشتری در كاهش فقر دارد.وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 100 هزار خانواده با كمك های كمیته امداد خودكفا شدند، البته همه افراد تحت پوشش قابلیت خودكفایی را ندارند زیرا برخی از آنها یتیم بدون والدین و یا افراد سالمند هستند، اما ما وظیفه داریم به افرادی كه سن و سلامتی شان ایجاب می كند كمك كنیم كه روی پای خودشان بایستند.
صدقه 6 میلیارد تومانی خانواده همراه اولدر این مراسم همچنین وحید صدوقی - مدیرعامل همراه اول - با اشاره به امضای تفاهم نامه اظهار كرد: یك درصد از سود شركت همراه اول به كار خیر اختصاص می یابد و كمك هزینه ای كه از مشتركان دریافت می شود عینا به كمیته امداد پرداخت می شود. خانواده 60 میلیونی همراه اول هستند كه با پرداخت روزانه 100 تومان، شش میلیارد تومان كمك خواهند كرد.وی درباره نحوه عضویت در سامانه صدقه پیامكی، توضیح داد: مشتركان با ارسال پیامك عدد یك به شماره 8877 می توانند عضو سامانه شده و روزانه 100، 300 یا 500 تومان پرداخت كنند. همچنین سرویس USSD این سامانه نیز راه اندازی شده است.مدیرعامل همراه اول خاطر نشان كرد: با راه اندازی این سامانه پرداخت صدقات در كمترین زمان ممكن و در هر ساعتی از شبانه روز انجام می شود. همچنین برای جلوگیری از پرداخت كمتر صدقات، همراه اول اضافه پرداختی را نسبت به میزان صدقه مشتركان می پردازند.
 

1396/06/13
23:44:31
5.0 / ۵
5953
تگهای خبر: اینترنت , گوشی هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه اندازی صدقه پیامكی
نظر شما در مورد راه اندازی صدقه پیامكی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها