22 پروژه مخابراتی و فناوری در شركت فرودگاههای كشور افتتاح شد

22 پروژه مخابراتی و فناوری در شركت فرودگاههای كشور افتتاح شد برتریها: تهران - مدیرعامل شركت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از امضای تفاهم نامه همكاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع داد و اظهار داشت: همزمان با امضای این تفاهم نامه 22 پروژه مهم مخابراتی و فناوری اطلاعات به ارزش بیش از 900 میلیارد ریال در شركت فرودگاهها افتتاح شد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، « رحمت الله مه آبادی » روز شنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه اضافه كرد: همه این پروژه های مخابراتی و فناوری اطلاعات در این شركت در صنعت هوانوردی كشور به دست متخصصان ایرانی آماده شده تا شاهد گام های اساسی برای تولید فرودگاه های هوشمند و نسل جدید در كشور باشیم.
به گفته وی، امروز متخصصان ایرانی توانسته اند با استفاده از تكنولوژی های های تك و فوق پیشرفته دستاوردهای مناسبی داشته باشند و امیدواریم امضای این تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نقطه عطفی در دست یابی به فناوری های جدید و پیشرفته در صنعت فرودگاهی و ناوبری هوایی در كشور باشد.
وی اظهار داشت: در چارچوب این تفاهم نامه بنا داریم با تولید یك درگاه واحد فرصت مناسبی را برای دانش پژوهان و صنعت گران نخبه در كشور فراهم نماییم تا بتوانیم با استفاده از توانمندیهای داخلی در سال پشتیبانی از كالای ایرانی نیازهای تخصصی خویش را از با استانداردهای جهانی داخل تامین نماییم.
مه آبادی بیان كرد: با استفاده از توان داخلی و فرصت های پیش آمده بعد از برجام، حتی با وجود تحریم های ظالمانه موفق به نوسازی تجهیزات ناوبری و ارتباطی كشور شدیم و الان هیچ فرودگاهی در كشور وجود ندارد كه طرح ناوبری در آن اجرایی نشده باشد.
وی اظهارداشت: در واقع بهره برداری از این 22 پروژه در عرصه صنعت هوانوردی در جهت دستیابی به عزت و اعتماد به نفس ملی است تا بتوانیم با اجرای منویات مقام معظم رهبری و دولت در پشتیبانی از كالای ایرانی كالاهای با كیفیت ایرانی را نه تنها در ایران، بلكه در جهان هم عرضه نماییم.
وی ادامه داد: ما در این عرصه شاهد تجربه های موفق و غیر موفقی بودیم، اما با امضای این تفاهم نامه ما برای اولین بار حركت سازماندهی شده ای را در این عرصه آغاز می نماییم و با وجود ناظر در این زمینه اجازه نخواهیم داد ایده های جدید مبتنی بر فناوری های اطلاعات كنار گذاشته شود.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اتمام پروژه باند 29 راست فرودگاه مهرآباد اضافه كرد: عملیات اجرایی ساخت این باند به آخر رسیده و در حال ارزیابی های آن توسط سازمان هواپیمایی كشوری هستیم و انتظار داریم در آینده ای نزدیك این باند با حضور مسئولان بلند پایه كشور رسما افتتاح شود.
مه آبادی در انتها بر ارتقا ایمنی در صنعت هوانوردی كشور تصریح كرد و اظهار داشت: ایمنی یكی از مهم ترین بخش صنعت هوایی كشور است و تمام تلاش ما این است كه با استفاده از فناوریهای جدید و در مسیر كاهش وابستگی های در این عرصه گام های اساسی برداریم تا این صنعت با اتكا به توان داخلی جهش قابل توجهی پیدا كند.
همزمان با امضا این تفاهم نامه نمایشگاه دستاوردهای فناوری فرودگاهی و ناوبری هوایی كشور در حوزه های مخابراتی، ارتباطات و ناوبری هوایی، كنترل ترافیك هوایی، مدیریت بحران، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی در شركت فرودگاه های كشور شروع به كار كرد.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای فناوری، فرودگاهی و ناوبری هوایی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شركت های وابسته در معرض بازید علاقمندان قرار گرفته است.
سامانه ذخیره ساز اطلاعات (SAN) برای فرودگاه ها، راه اندازی و بهینه سازی و به روز رسانی سامانه تلفن های آی پی در فرودگاه های سراسر كشور و حراست مركزی، راه اندازی و بهینه سازی زیرساخت های شبكه هوانوردی، راه اندازی شبكه و سرورها و بهسازی زیرساخت های شبكه هوانوردی، جابه جایی مركز داده در شش فرودگاه، بهینه سازی ابنیه مركز داده ها، راه اندازی passive تجهیزات زیرساخت، راه اندازی نقاط كاربری سرورهای مالی، راه اندازی پروژه سامانه اتوماتیك و یكپارچه اطلاعات پرواز كشوری، سامانه محاسبه عوارض فرودگاهی، سامانه طرح پرواز الكترونیك و سامانه احراز هویت مسافرین در ترمینال های فرودگاه های كشور در این نمایشگاه عرضه شده است.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، فرودگاه بین المللی مهرآباد دارای دو باند «باند ۲۹ راست» و «۲۹ چپ» است كه پروازهای این فرودگاه هم اكنون از باند ۲۹ چپ انجام می گردد و باند ۲۹ راست با رویه بتنی بعد از بازسازی اساسی آماده بهره برداری است.
به طور متوسط روزانه بیش از 380 نشست و برخاست هواپیما در مهرآباد انجام می گردد و بازسازی این باند نشست و برخاست هواپیماهای را در این فرودگاه تسهیل می كند.

اقتصام**1108** 6075


1397/02/09
23:21:37
5.0 / ۵
4418
تگهای خبر: تولید , صنعت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 22 پروژه مخابراتی و فناوری در شركت فرودگاههای كشور افتتاح شد
نظر شما در مورد 22 پروژه مخابراتی و فناوری در شركت فرودگاههای كشور افتتاح شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها