آشنایی با جنگ افزارهای نسل جدید

آشنایی با جنگ افزارهای نسل جدید به گزارش برتریها كارشناسان پیش بینی نموده اند كه در 10 سال آینده می توان در جبهه های نبرد از هواپیماهای بدون سرنشین هیبریدی استفاده نمود كه مانند بالگرد از زمین بلند شده و همچون هواپیما به پرواز ادامه می دهند.


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، فناوری مفهومی جدید این قابلیت را دارد كه در ماموریت ها از یك حالت پروازی به حالت دیگر پرواز تغییر وضعیت دهد و حتی روی زیردریایی ها فرود آید.
كارشناسان معتقدند كه این هواپیماهای بدون سرنشین كه همچنین می توانند به دو حالت پرواز ثابت و پرواز دورانی تغییر وضعیت دهند، طی چند دهه آینده در حوزه نظامی به كار گرفته می شوند و همین امر جبهه های نبرد را متحول خواهد كرد.
مهندسان دانشگاه كرانفیلد در انگلیس ادعا می كنند كه برخورداری از این حالت های پروازی انطباق پذیر، هواپیما را برای چالش های مختلف در جبهه های نبرد دنیای امروزی مناسب می سازد.
این هواپیماها با كنترل پرواز انطباقی و نرم افزار پیشرفته ناوبری و هدایت، در قیاس با هواپیماهای پرواز ثابت، سریع تر حركت خواهند كرد و دامنه بهتری خواهند داشت.
چند فروند از این پهپادها می توانند روی یك تیرك متصل به خودروهای نظامی فرود آیند و یا به صورت عمود پرواز از روی آن پرواز كنند كه این خاصیت به هواپیما اجازه می دهد حتی روی یك هدف در حال حركت مانند یك كشتی و یا خودروی نظامی فرود آید.


 

1396/07/10
22:18:52
5.0 / ۵
5365
تگهای خبر: فناوری , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آشنایی با جنگ افزارهای نسل جدید
نظر شما در مورد آشنایی با جنگ افزارهای نسل جدید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها