بسته حمایت دولت از تولیدات فناوری های اطلاعات تركیبی است

بسته حمایت دولت از تولیدات فناوری های اطلاعات تركیبی است برتریها: تهران- دبیر كارگروه الكترونیك، میكروالكترونیك و رباتیك ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بسته حمایتی دولت از تولیدات شركت های فناور در حوزه های مختلف همچون فناوری اطلاعات تركیبی است و تنها به بخش مالی محدود نمی گردد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ محمدرضا پورفرد در نشستی با عنوان 'چشم انداز تصویب تعرفه های پیشنهادی در حوزه های مختلف برق، الكترونیك، مخابرات و فناوری اطلاعات' كه در جهت پشتیبانی از كالاهای تولید شده داخلی و شركت های دانش بنیان برگزار شد، با تاكید بر اهمیت فعالیت شركت های دانش بنیان و فناور اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری بعنوان یكی از اعضای 'كمیته قانون مقررات صادرات و واردات' با عنایت به اهمیت مبحث شركت های دانش بنیان در كشور، همواره درصدد حمایت لازم از این شركت ها در بحث تعرفه های واردات و صادرات بوده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی اضافه كرد: معاونت علمی و ستاد توسه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی در نظر دارد به نحوی از ابزار تعرفه در جهت فعالیت شركت های مختلف در حوزه هایی همچون برق، الكترونیك، مخابرات و ارتباطات بهره مند شود كه در وهله نخست از شركت های دانش بنیان و در وهله دوم از سایر شركت های فناور حمایت كند.
پورفرد با بیان این كه بخش دولت و حاكمیتی در كشور به منظور اجرایی شدن سیاست های خود ابزارهای محدودی را در اختیار دارد، اظهار نمود: بخش دولت و حاكمیت در كشور، ابزارهایی را به منظور اجرایی سازی سیاست های خود در اختیار دارد كه این ابزارها از محدودیت هایی برخوردار می باشند.
وی اضافه كرد: به عبارتی جعبه ابزار محدود دولت، در بخش هایی همچون حمایت مالی، سود بانكی، تعرفه گمركی، استاندارد و مجوزهای اعلام شده در جهت فعالیت شركت های دانش بنیان محدود می گردد بنابراین پیشنهادهای عرضه شده توسط اتحادیه ها، سندیكاها و انجمن ها به دولت می بایستی متناسب با ابزارهای دولت باشد.
دبیر كارگروه الكترونیك، میكروالكترونیك و رباتیك ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی بیان داشت: با عنایت به ابزارهای موجود، دولت اگر بخواهد اتفاقی را در زمره فعالیت های فناورانه و دانش بنیان رقم بزند، می تواند از تركیبی از این ابزارها استفاده نماید.
پورفرد بابیان اینكه تنها بخش كوچكی از ابزارهای موجود در حوزه مالی محدود می شوند، اظهار داشت: به غیر از ابزارهای حمایتی ابزارهای مهم تری در دست دولت ها موجود است، به صورت مثال اتفاقات دانش بنیان مجوزی است كه در كشور خلق شده است و از اهمیتی به مراتب بالاتر از ابزارهای مالی است.
وی با اشاره به رویكرد اصلی حمایت تعرفه ای در كشور بیان كرد: در نگاه اول شاید این طور به نظر آید كه تعرفه ها به منظور پشتیبانی از تولیدات داخلی، به گونه ای بالا رود كه مسیر فعالیت فعالان داخلی هموار شود و این تنها مبحث اصلی است كه باید به آن پرداخت.
دبیر كارگروه الكترونیك، میكروالكترونیك و رباتیك ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی ادامه داد: اما مسئله به این سادگی نیست و برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و سایر شركت های فناور نیازمند بررسی سه مبحث اصلی همچون تضاد منافع، حمایت دائم تعرفه ای از كالاهای تولید داخل و بالا بردن غیر متعارف تعرفه هستیم.
علمی1836*2017.


1397/03/09
17:55:37
5.0 / ۵
4755
تگهای خبر: تولید , دانش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بسته حمایت دولت از تولیدات فناوری های اطلاعات تركیبی است
نظر شما در مورد بسته حمایت دولت از تولیدات فناوری های اطلاعات تركیبی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها